Alan Wake wrócił do ofert platform Steam i GOG

Odnowiono licencję na muzykę.

Gry z serii Alan Wake wróciły do ofert platform dystrybucji cyfrowej Steam i GOG. Twórcy ze studia Remedy Entertainment poinformowali, że udało się rozwiązać kwestie licencyjne.

W maju ubiegłego roku produkcje wycofano ze sprzedaży. Powodem były wygasające prawa do muzyki wykorzystanej przez autorów. We wpisie na Twitterze deweloperzy wyjaśnili, że problemy wyeliminowano z pomocą firmy Microsoft, bez usuwania żadnego utworu.

Obecnie Alan Wake oraz samodzielny dodatek o podtytule American Nightmares na Steamie i GOG kosztują odpowiednio 10,80 zł i 6,60 zł. Promocja zakończy się w przyszłym tygodniu - 1 listopada.

Przedstawiciele studia Remedy Entertainment zapewnili jednocześnie, że obie produkcje wkrótce pojawią się również na Xbox 360. Termin ponownego wydania tytułów nie jest jednak na razie znany.

Alan Wake to przygodowa gra akcji z elementami horroru. Opowiada o tytułowym pisarzu, który w amerykańskim miasteczku Bright Falls i jego leśnych okolicach stara się odnaleźć zaginioną w tajemniczych okolicznościach żonę.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami