Xbox Game Pass trafi na PC

Rozszerzenie usługi w planach Microsoftu.

Podczas spotkania z inwestorami, dyrektor generalny Microsoftu - Satya Nadella - ujawnił, że w planach koncernu jest rozszerzenie Xbox Game Pass na PC. To usługa, która za comiesięczny abonament oferuje dostęp do stałej biblioteki tytułów, ale też nowych gier na premierę.

Nie wiadomo, jaką formę przybierze Game Pass na PC ani kiedy trafi na platformę. Nadella stwierdził, że do rozszerzenia przekonuje firmę dotychczasowy sukces usługi. Jest to też wynik wzmożonej polityki cross-platformowej (dzięki, Windows Central).

Posiadacze PC mogą aktualnie wykupić subskrypcję Xbox Game Pass, ale na komputerach uruchomią tylko część tytułów - gry, które obsługują funkcję Play Anywhere. To przykładowo Sea of Thieves, Gears of War 4 czy Forza Horizon 4.

gp3
Już teraz usługa może być atrakcyjna dla posiadaczy PC

Niewykluczone, że wraz z aktualizacją, na PC uzyskamy dostęp do tej samej biblioteki tytułów, co na Xbox One (wliczając w to gry z Xbox i Xbox 360). Aktualny koszt abonamentu to 40 zł miesięcznie.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami