Red Dead Redemption 2 jest opowieścią nie o jednej, a 23 postaciach

„Musieliśmy uważać, by Johna Marstona nie było za dużo”.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Variety twórcy Red Dead Redemption 2 ze studia Rockstar przybliżyli kulisy prac nad fabułą, którą postanowili przedstawić w swojej najnowszej produkcji.

Producent Rob Nelson stwierdził, że choć gracze wcielą się Arthura Morgana, gra jest opowieścią nie o jednej, a 23 różnych postaciach. Akcję tytułu osadzono przed wydarzeniami z pierwszej części, więc nie zabraknie też znanego z poprzedniej odsłony Johna Marstona.

- Musieliśmy uważać, by Johna nie było za dużo, a był jedną z 23 istotnych postaci. Nie chcemy zawieść ludzi. Był bohaterem, który naprawdę wzbudzał emocje. Możliwość jego przywrócenia jest ekscytująca, choć jednocześnie stanowi pewne wyzwanie - tłumaczy.

01
John Marston powróci

Gra przedstawi historie powiązane z każdym towarzyszem Arthura, a starszy scenarzysta - Michael Unsworth - podkreśla, że starano się, by poszczególne opowieści nie wydawały się zmarginalizowane na tle wątku naszego podopiecznego.

- Wiedzieliśmy, że dla gangu Dutcha potrzebujemy zróżnicowanej i interesującej mieszanki postaci. W przypadku tak dużych grup dużym wyzwaniem jest, by wszyscy bohaterowie w jakiś sposób się wyróżniali, ale bez popadania w stereotypy - wyjaśnia.

02
Każdy członek gangu Dutcha odegra istotną rolę

Autorzy wiele wagi przywiązują do szczegółów. W trakcie prac mieli „obsesję” na punkcie ciągłego wprowadzania poprawek. Jeżeli uznali, że dana scena nie wyraża osobowości określonej postaci, modyfikowano wskazany fragment scenariusza. Wszystko, by gangsterzy byli ludźmi z krwi i kości, a nie anonimowymi NPC-ami.

Fabuła poruszy również kwestię motywacji bohaterów. Dowiemy się więc, dlaczego ruszyli za Dutchem i co sam przywódca gangu widzi w członkach swojego ugrupowania. Istotną rolę odegrają też relacje między przestępcami.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami