Assassin's Creed Odyssey - Wyspy Obsydianowe: misje poboczne

Zadania dodatkowe: Do broni, Sparing z Roksaną, Trening łuczniczy, Zawody biegowe, Wspaniały pretendent, Już nie legenda.

Wyspy Obsydianowe leżą na wschód od Lakonii i na południe od Argolidy. Składają się z dwóch małych wysepek - Melos oraz Hydry.

Po dotarciu na miejsce będziesz mógł wziąć udział w kilku zadaniach dodatkowych związanych z lokalnym turniejem, nazywanym Bitwą Stu Rąk, który jest organizowany dla najlepszych wojowników przez Drakiosa.

Zadania dodatkowe opisane na bieżącej stronie:

  • Do broni
  • Sparing z Roksaną
  • Trening łuczniczy
  • Zawody biegowe
  • Wspaniały pretendent
  • Już nie legenda

Do broni

Jest to zadanie dodatkowe, które stanie się dostępne po rozmowie z Drakiosem (A) na wyspie Melos. Mężczyzna powie o turnieju na śmierć i życie o nazwie Bitwa Stu Rąk, w którym bierze udział wielu wojowników, a finalnie zwycięża tylko jeden. Aby wziąć w nim udział musisz odbyć trening lub zapłacić Drakiosowi 4500 drachm.

d080

Jeśli zdecydujesz się na wariant z treningiem, to udaj się na położoną na północy wyspę Hydra (B) i spotkaj się z Roksaną (1). Po rozmowie weźmiesz udział w kilku próbach w postaci krótkich zadań:

  • Sparing z Roksaną - celem jest pokonanie dziewczyny w walce.
  • Trening łuczniczy - rozpraw się z wilkami na plaży korzystając z łuku.
  • Zawody biegowe - wbiegnij, jak najszybciej na wskazane wzniesienie.

Po zaliczeniu wszystkich prób bohater spotka się wieczorem z dziewczyną. Możesz nawiązać z nią romans i porozmawiać o turnieju. Na koniec wróć do Drakiosa i powiedz, że jesteś gotowy do turnieju.

Wspaniały pretendent

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po ukończeniu misji pobocznej o nazwie Do broni. Ponownie porozmawiaj z Drakiosem, po czym wyrusz za nim do miejsca, gdzie ma zostać rozegrany turniej.

d081

Po rozpoczęciu bohater od razu przystąpi do walki (1). Celem jest eliminowanie kolejnych wrogów. Pamiętaj, aby regenerować się między potyczkami, ponieważ rywali jest dużo.

Kiedy na polu bitwy pozostanie mało wrogów, to zostaną zaznaczeni na mapie, dzięki czemu łatwiej będzie do nich dotrzeć. Część z nich będzie znajdowała się na okolicznej górze, a inni będą ukrywali się w jaskini pod górą. Po wyeliminowaniu wszystkich wróć do Drakiosa.

Już nie legenda

Po wyeliminowaniu wszystkich przeciwników bohater wraca do Drakiosa (1). W tym momencie rozpocznie się scenka, w której główna postać stanie do walki o tytuł czempiona z Roksaną (2).

d082

Podczas rozmowy możesz jednak przekonać dziewczynę, że istnieje inne rozwiązanie i nie trzeba stawać do wzajemnej walki. Zdecyduj czy finalnie chcesz walczyć z dziewczyną o tytuł mistrzowski czy opowiedzieć się przeciwko Drakiosowi.

W drugim przypadku razem z Roksaną trzeba będzie pokonać organizatora turnieju oraz kilku jego wojowników. Na koniec będziesz mógł przyłączyć Roksanę do załogi statku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami