World War 3 - sprzedaż wczesnej wersji przekroczyła 100 tysięcy egzemplarzy

Zwróciły się koszty produkcji.

Wydana w ubiegłym tygodniu na Steamie wczesna wersja World War 3 cieszy się dużym zainteresowaniem. Gliwickie studio The Farm 51 poinformowało, że w trzy dni od premiery sprzedano ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Wynik oznacza, że przychody wygenerowane przez grę wyniosły ponad 2,5 miliona dolarów, czyli około 9,35 milionów złotych. Tym samym twórcom zwróciły się koszty zainwestowane w prace nad projektem - na produkcję i promocję przeznaczono około 8 milionów złotych.

Polski FPS odniósł więc sukces, choć w okresie debiutu nie obyło się bez problemów. Ze względu na dużą liczbę graczy, serwery przestały działać i wiele osób nie mogło zagrać. Usterki zaowocowały pojawieniem się negatywnych recenzji na Steamie.

Gra skupia się na sieciowych zmaganiach 64 graczy podzielonych na dwa zespoły. Tytuł przypomina serię Battlefield - podczas starć możemy korzystać między innymi z czołgów. Jedną z frakcji jest Polska, a wśród map jest lokacja w Warszawie.

World War 3 wyróżnia się zaawansowanym systemem modyfikowania broni - wymienić możemy nawet najdrobniejsze elementy. Do tego autentyczne systemy balistyki i pancerzy, które w realistyczny sposób chronią przed obrażeniami.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami