Follow JC GO to watykańska gra w stylu Pokémon GO ze zbieraniem postaci biblijnych

Poszukiwanie katolickich świętych.

Watykan pracuje nad Follow JC GO - mobilną grą, która bazuje na mechanizmach rozgrywki z Pokémon GO. Produkcja dostępna jest na urządzeniach z systemami iOS i Android, ale na razie wyłącznie w Hiszpanii.

Tak jak projekt studia Niantic, tytuł wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. Celem jest zbudowanie niedzielnej szkoły ze świętymi i innymi biblijnymi postaciami. Kolejnych nauczycieli gracz „zbiera” niczym słynne stworki (dzięki, Corriere della Sera).

Różnica polega na tym, że kolejnych członków „drużyny ewangelizacyjnej” - znajdowanych w rzeczywistym świecie - kolekcjonujemy nie poprzez walkę, a rozmowy. Są też przedmioty, które pozwalają jeść, pić i modlić się, by ulepszyć statystyki.

1
2
3

Follow JC GO przypomina Pokémon GO nie tylko pod względem rozgrywki, ale i oprawy wizualnej. Naszego bohatera i napotykanych świętych obserwujemy na mapie odtwarzającej rzeczywisty teren. Są też mikrotransakcje, ale pieniądze trafiają na cele charytatywne.

Produkcja przygotowywana przez Watykan nie jest jedyną mocno wzorującą się na projekcie deweloperów z Niantic. Kilka miesięcy temu wydano grę w świecie „Parku Jurajskiego”, a powstaje jeszcze tytuł oparty na The Walking Dead.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami