Assassin's Creed Odyssey - Lakonia: misje poboczne

Zadania dodatkowe: Ambicja, Czas szkolenia, Braterstwo broni, To nie córka mojej matki, Bezbożna zaraza, Skarbnica legend, Święte przysługi, Koniec dnia.

Lakonia jest regionem położnym w południowej części kontynentalnej Grecji. Jest to główny ośrodek Spartan, a bohater dociera tu w ramach kampanii fabularnej podczas misji o nazwie Nie ma jak w domu.

Oprócz zadań związanych z wątkiem głównym możesz także przystąpić do wypełniania kilku zadań dodatkowych.

Zostały one opisane poniżej, a są to następujące misje poboczne:

  • Ambicja
  • Czas szkolenia
  • Braterstwo broni
  • To nie córka mojej matki
  • Bezbożna zaraza
  • Skarbnica legend
  • Święte przysługi
  • Koniec dnia

Ambicja

Zadanie rozpoczniesz po udaniu się do miasta (A) i przeprowadzeniu rozmowy z Lysanderem (1).

d078

Wojownik poprosi o dostarczenie mu trzech pieczęci ateńskich dowódców. Aby je zdobyć należy odwiedzić trzy ateńskie obozy wojskowe i rozprawić się z trzema polemarchami, przy których znajdziesz pieczęcie.

Czas szkolenia

Jest to zadanie dodatkowe, które możesz rozpocząć po rozmowie z Ksanthe (A). Kobieta poprosi o odeskortowanie jej syna Makariosa do miejsca, gdzie będzie szkolony na wojownika.

d073

Wyrusz za chłopcem i cały czas za nim podążaj. W pewnej chwili zostaniecie zaatakowani przez wilki, które pokonaj. Następnie kontynuujcie, aż dotrzecie na miejsce. Spotkasz tu nauczyciela Iatroklesa (1), z którym stań do treningowej walki. Po jej zakończeniu misja dobiegnie do końca.

Braterstwo broni

Zadanie to będziesz mógł rozpocząć po ukończeniu misji pobocznej o nazwie Czas szkolenia. W miejscu szkolenia (A) porozmawiaj z Iatroklesem, który powie, że niedawno zaginęło kilku uczniów.

d074

Udaj się na pobliskie wzgórze, gdzie znajdziesz opuszczone obozowisko (1). Najpierw trzeba będzie przeprowadzić śledztwo. Zbadaj: wypalony teren przy namiocie, tarczę na prawo od namiotu, ślady walki na prawo od tarczy, zwłoki nieopodal hełmu i włóczni oraz ślady (na lewo od zwłok).

Na tej podstawie ustalisz, że ktoś uciekł w stronę pobliskiej góry. Udaj się tam i znajdź wejście do jaskini. W środku rozpraw się z bandytami i uwolnij Therosa, który powie, że nigdy nie chciał być wojownikiem. Po rozmowie chłopak odejdzie. Wróć do jego matki (Ksanthe) i powiedz jej prawdę lub skłam, mówiąc, że Theros zginął.

To nie córka mojej matki

Zadanie to możesz rozpocząć w mieście (A) po rozmowie z Zoferas (1) i jej matką Zitą. Okaże się, że córka pragnie zostać wojowniczką, na co nie chce zgodzić się jej rodzicielka.

d075

Zaproponuj, że pomożesz Zoferas w treningu. Pierwszym celem będzie bieg do wyznaczonego miejsca. Następnie wsiądź na koń i kieruj się w stronę znacznika. W międzyczasie bohater będzie rozmawiał z dziewczyną z możliwością flirtowania.

Na koniec dziewczyna zabierze bohatera do swojej kryjówki, gdzie będzie można nawiązać romans lub odmówić. Bez względu na wybór w tym momencie zadanie się zakończy.

Bezbożna zaraza

Zadanie możesz rozpocząć po zakończeniu zadania Braterstwo broni i rozmowie z Lanike przebywającą na południowy-wschód od miasta (A). Kobieta powie o problemach z plonami i obwini o to spisek pracującej u niej helotów.

Uwaga - sprawy z helotami możesz rozwiązać siłowo lub pokojowo. Poniżej są opisane warianty pokojowe.

d076

Udaj się na pobliskie pole i porozmawiaj z Teutą (1), która powie o smrodzie z okolicznej gleby. Udaj się we wskazane miejsce. Okaże się, że ziemia jest mocno zanieczyszczona przez garbarzy. Spal pochodnią cały skażony fragment ziemi.

Następnie udaj się do drugiego helota - Marona, który poprosi o nową motykę. Znajdziesz ją opartą o ścianę kamiennego spichlerza. Po jej dostarczeniu udaj się nad rzekę i przeprowadź śledztwo badając zwłoki. Następnie wynieś z rzeki kilka ciał i wróć do Lanike. Możesz ją poinformować o wykonaniu zadania, a także powiedzieć, że źle traktuje swoich ludzi.

Skarbnica legend

Tę misję poboczną możesz rozpocząć w Świątyni Dionizosa (A). Porozmawiaj z kobietą o imieniu Damia, która poprosi, abyś opowiedział zebranym w pobliżu dzieciom historię Perseusza.

d077

Możesz teraz postąpić na dwa sposoby. Od razu udać się do dzieci i opowiedzieć im historię, co nie wypadnie najlepiej. Druga możliwość to skierowanie się do pomieszczenia z rzeczami Perseusza (m.in. 1-3) i poznanie ich historii. Dzięki zdobytej wiedzy opowieść dla dzieci będzie bardziej spójna i bohater wypadnie lepiej, jeśli będzie trzymał się rzeczywistości.

Święte przysługi

Aby rozpocząć to zadanie udaj się do chatki zamieszkiwanej przez Zeukso, która przebywa na wschód od miasta (A). Kobieta poprosi, abyś dostarczył pewną paczkę jej mężowi, który czeka w obozie wojskowym.

d079

Udaj się na miejsce i dostarcz pakunek Kalibosowi (1). Okaże się, że w środku jest sporo butelek wina. Jeśli chcesz, to możesz dołączyć do imprezy. Nad ranem okaże się, że obóz jest atakowany przez Ateńczyków. Pomóż odeprzeć atak, co zakończy zadanie.

Koniec dnia

Jest to bardzo krótkie zadanie, które polega na porozmawianiu z Ksanthe po wcześniejszym ukończeniu powyższych misji pobocznych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami