Cyberpunk 2077 inspirowany filmami RoboCop i Blade Runner

Nie zabraknie akcji i głębokiej fabuły.

Deweloperzy z polskiego studia CD Projekt Red poinformowali, że w trakcie prac nad powstającym Cyberpunk 2077 inspirują się między innymi filmami RoboCop oraz Blade Runner.

Obie produkcje reprezentują nieco inne podejście do cyberpunku, ale w rozmowie z magazynem PC Gamer scenarzysta gry - Stanisław Święcicki - podkreślił, że rodzimy zespół chce zaoferować zarówno akcję, jak i fabułę poruszającą istotne kwestie (dzięki, GamingBolt).

- Niektórzy przedstawiciele gatunku, w tym Terminator i RoboCop, są nastawieni na akcję. Istnieje jednak także filozoficzna odsłona w formie Blade Runner i Ghost in the Shell. Naszym celem jest dostarczenie graczom mocnych elementów obu typów cyberpunku - wyjaśnił.

cyberpunk_2077_inspiracje
Cyberpunk 2077 przedstawi różne podejścia do gatunku

- Użytkownik doświadczy ekscytacji związanej z używaniem cybernetycznych wszczepów i zaawansowanej broni w walce, ale nie zabraknie głębi fabularnej. Zamierzamy postawić pytania o tożsamość człowieka w świecie, w którym ludzie są mocno połączeni z technologią - dodał.

Scenarzysta zaznaczył, że fabuła jest dla studia CD Projekt Red bardzo ważnym elementem. Deweloperzy chcą opowiadać historie, które wzbudzą u odbiorcy emocje i poruszą istotne kwestie.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One, ale data premiery jest nieznana.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Captain Tsubasa - premiera w sierpniu, jest nowy zwiastun

Rise of New Champions zadebiutuje na PC, PS4 i Switch.

Games with Gold: czerwiec 2020 - pełna oferta

Shantae and the Pirate' s Curse, Destroy All Humans i inne.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami