Battlefield 5 pozwoli wcielić się w niemieckiego żołnierza, który nie jest nazistą

„To nie opowieść o bohaterze”.

W rozmowie z Eurogamerem projektant ze studia DICE - Daniel Berlin - oznajmił, że rozdział kampanii pozwalający graczom pokierować poczynaniami niemieckiego żołnierza nie jest „opowieścią o bohaterze”.

Epizod zatytułowany The Last Tiger ukaże się po premierze podstawowej wersji gry - w grudniu. Opowie o osamotnionej załodze czołgu Tygrys - żołnierze zaczną kwestionować słuszność zbrodniczej ideologii, z powodu której wzięli udział w wojnie.

Berlin podkreśla, że postać, w którą wcielą się gracze - Peter Mueller - nie jest nazistą. Według deweloperów, kampania przedstawi największy konflikt zbrojny XX wieku z perspektywy Niemców.

- Wszystkie czyny mają swoje konsekwencje, nawet w trakcie wojny, co jest tematem przewodnim całej gry. Nie chcę zdradzać szczegółów fabularnych, ale mam nadzieję, że ta mantra pozwoli lepiej zrozumieć, co mam na myśli mówiąc, że epizod nie jest opowieścią o bohaterze - wyjaśnia.

Projektant tłumaczy również, że kampanię dedykowaną Niemcom postanowiono przygotować po wysłuchaniu opinii fanów. Studio chciało też opracować misję umożliwiającą pokierowanie czołgiem, więc zdecydowano się postawić na legendarnego Tygrysa.

Battlefield 5 zadebiutuje 20 listoapada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami