Rockstar z nakazem przeszukania domów domniemanych oszustów z GTA Online

Zamrożono też majątek podejrzanych.

Na wniosek firm Take-Two i Rockstar australijski sąd federalny wydał nakaz przeszukania domów osób oskarżanych o tworzenie programów do oszukiwania w GTA Online - informuje TorrentFreaks.

Piątka podejrzanych jest podobno odpowiedzialna za powstanie narzędzia Infamous. Aplikacja umożliwia graczom wygenerowanie gotówki, zdrowia, broni i przedmiotów. Pozwala też teleportować się i natychmiastowo zabijać innych uczestników zabawy.

Przedstawiciele Take-Two i Rockstara wraz z odpowiednimi służbami mogą przeszukać mieszkania oskarżonych. Uprawnieni są do skopiowania lub usunięcia komputerów, dysków twardych i dokumentów powiązanych ze wspomnianym programem.

gta_online_oszustwa
Twórcy GTA Online kontynuują walkę z oszustami

Zamrożono również majątek piątki podejrzanych, w tym środki posiadane w formie kryptowalut oraz pieniądze przechowywane na kontach w usługach pokroju PayPal. Zakazano też dalszego tworzenia cheatów.

To nie pierwsze działania wymierzone przeciwko oszustom z GTA 5 i GTA Online. W sierpniu amerykański sąd wydał wyrok w sprawie autora narzędzi o nazwie Menyoo i Absolute. Mężczyźnie nakazano wstrzymanie sprzedaży oprogramowania.

Z cheaterami walczą także inne firmy. Niedawno deweloperzy ze studia Epic Games pozwali youtubera Brandona Lucasa za rzekome sprzedawanie i używanie oszustw do Fortnite Battle Royale.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami