Gameplay z Battlefield 5 prezentuje kampanię fabularną

Rozdziały w Norwegii, Afryce Północnej i Francji.

Dziennikarze magazynu Game Informer opublikowali materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z trzech rozdziałów kampanii fabularnej osadzonego w czasach II wojny światowej Battlefield 5.

Pierwsza misja toczy się w śnieżnej Norwegii, gdzie gracz - przemieszczający się na nartach - najpierw musi odnaleźć zaginionego żołnierza ruchu oporu, a później przeprowadzić rekonesans w bazach wroga. Część celów można zrealizować w dowolnej kolejności.

Drugi rozdział rozgrywa się z kolei w Afryce Północnej. Co ciekawe, pokazane w filmie sekwencje z obu wymienionych epizodów koncentrują się na działaniu po cichu - prowadzona postać eliminuje przeciwników bezszelestnie, korzystając na przykład z noża.

Z kolei ostatnie przedstawione zadanie - we Francji - stawia na bardziej tradycyjną, bezpośrednią walkę. Bohater prowadzi otwartą wymianę ognia z oponentami w okopach, starając się zniszczyć stacjonarne działka.

Warto zaznaczyć, że w planach jest jeszcze czwarty epizod, który ukaże się po premierze bazowej gry - w grudniu. Rozdział zatytułowany The Last Tiger opowie o niemieckich żołnierzach zaczynających kwestionować nazistowską ideologię.

Battlefield 5 zadebiutuje 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Poza kampanią fabularną gra zaoferuje tryb wieloosobowy z mapami dla 64 graczy. W przyszłości udostępniony zostanie też tryb battle royale - Firestorm.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami