Call of Duty: Black Ops 4 - najlepsze nagrody za serie punktów

Wykorzystaj swoją przewagę.

W Call of Duty: Black Ops 4 powracają Scorestreaki, czyli nagrody za serie punktów zdobytych w meczu w trybie multiplayer. Element ten (czasem w formie nagród za serie zabójstw) obecny jest w serii od pierwszego Modern Warfare.

Nagrody otrzymujemy osiągając konkretne (wymagane dla danej nagrody) progi punktowe - na przykład 400, 500 czy 1000. Oczywiście należy tego dokonać bez umierania. Śmierć przerywa serię punktów.

Wybrać możemy trzy dowolne z odblokowanych nagród za serie punktów.

Postęp punktów w stosunku do wybranych nagród widzimy zawsze po prawej stronie ekranu, nad licznikiem amunicji. Ikony nagród są ułożone kolejno od dołu - od najtańszej do najdroższej. Żółty, cienki pasek po boku to wskaźnik postępu.

bo4poradnikserie2

Jakie nagrody za serie wybrać

Tutaj wymienimy, jakie Scorestreaki polecamy najbardziej. Pomogą nie tylko wam, ale i waszej drużynie. Dlaczego? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

BSP (UAV). Koszt: 550 punktów. Nagroda dostępna w Call of Duty od lat. Bardzo łatwo ją zdobyć. Aktywacja uruchamia radar, dzięki któremu wrogowie podświetlani są na minimapie. Wrogowie mogą zestrzelić drona z radarem albo aktywować inną nagrodę - kontr BSP. Mimo to, zawsze się przydaje, choćby na moment.

Kontr-BSP. Koszt: 650 punktów. Jeśli gramy w zgranej drużynie, zawsze warto mieć na wyposażeniu nagrodę zakłócającą BSP wroga. Możemy dzięki temu pokrzyżować plany wrogiej drużyny. Kontr-BSP nie tylko neguje BSP, ale też zamazuje na jakiś czas minimapę przeciwników, dodatkowo ich rozpraszając.

bo4poradnikSerie1
Dron bojowy? Kusząca opcja, ale musisz na moment przestać kontrolować bohatera...

Wieżyczka. Koszt: 950 punktów. Najlepsze ofensywne nagrody to takie, które możemy po prostu aktywować i nie tracić czasu na ich kontrolowanie. Właśnie tak działa wieżyczka. Rozstawiona w wybranym miejscu, automatycznie atakuje wrogów. Cechuje się wielką szybkostrzelnością. Idealna do przykrywania ogniem wąskich przejść.

Stanowisko snajperskie. Koszt: 1100 punktów. Podobnie jak w przypadku wieżyczki, aktywacja stanowiska snajperskiego to wszystko, co musimy zrobić. Później możemy tylko patrzeć na pojawiające się informacje o wrogach likwidowanych przez strzelców z wezwanego śmigłowca. Wrogowie muszą przebywać na otwartej przestrzeni.

Helikopter szturmowy. Koszt: 1200 punktów. To bardziej zabójcza wersja poprzedniej nagrody - szturmowy śmigłowiec może nawet trafiać wrogów chowających się w budynkach, o ile trafi przez okno czy przeszklony dach. Ponownie - tu także nie musimy ręcznie sterować przyzwaną pomocą.

Najlepszym zestawem nagród jest naszym zdaniem BSP, Wieżyczka i jeden ze śmigłowców - ze stanowiskiem snajperskim lub szturmowy.

Nagrody typu Hellstorm czy Grad Bomb mogą kusić efektownymi wybuchami, ale korzystając z nich, nasza postać po prostu stoi w miejscu i przez parę sekund nie mamy nad nią kontroli (gdyż patrzymy na mapę na pełnym ekranie, wskazując cele), co jest dosyć ryzykowne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami