Call of Duty: Black Ops 4 - Blackout: najważniejsze wskazówki

Dla fanów battle royale i początkujących.

Tryb Blackout to zupełna nowość w serii Call of Duty - podobnego rodzaju rozgrywki nie było jeszcze w żadnej odsłonie cyklu. Dlatego też dla wielu fanów to zapewne pierwszy kontakt z battle royale.

Taki tryb rządzi się zupełnie innymi prawami niż tradycyjny multiplayer, o czym przekonujemy się bardzo szybko, a często też boleśnie. Taki sam jest tylko model strzelania i poruszania się, ale walczymy i przemieszczamy się w zupełnie innych okolicznościach.

Mapa jest ogromna (jak na Call of Duty, faktycznie jest nieco mniejsza niż lokacja z Fortnite), uzbrojenie musimy znaleźć i dbamy o to, by nie znaleźć się poza granicami bezpiecznego obszaru, jednocześnie stale uważając na rywali.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady i wskazówki, które przydadzą się wszystkim początkującym, ale też tym, którzy muszą nieco zmienić swoje przyzwyczajenia wyrobione w innych grach battle royale.

bo4poradnikblackoutwskazowki1
Manipulując kątem opadania możesz zwiększać prędkość - to bardzo ważne

Blackout - jak grać

Najważniejszy jest wybór miejsca lądowania. Otwierając mapę na początku meczu, jeszcze przed skokiem, widzisz linię lotu śmigłowca. Lądowanie jak najdalej od niej będzie gwarancją, że nie spotkasz zapewne innego gracza w miejscu lądowania - a jeśli już, to nie będą to tłumy.

Z drugiej strony, wielu graczy ląduje w lokacjach, które są blisko linii lotu. To w takich miejscach najszybciej dochodzi do wymiany ognia i trudniej też zdobyć dobrą broń, jeśli nie wylądujemy jako pierwsi.

Inne elementy rozgrywki też są jednak istotne:

  • Unikaj pojazdów, jeśli nie jesteś bardzo daleko od granicy bezpiecznej strefy. Jeśli otworzysz mapę i widzisz, że znajdujesz się wewnątrz białego kręgu lub niedaleko granicy, to używanie pojazdów niezbyt ci pomoże - i tak zdążysz uciec przed niebieskim obszarem na piechotę. Pojazdy tylko zwrócą na ciebie uwagę.
  • Jeśli grasz w grupie, używaj czatu głosowego. Można z niego korzystać nawet grając z nieznajomymi, a często przekazana szybko informacja może zaważyć o skutkach wymiany ognia z przeciwnikami.
  • Dobierz różnorodne uzbrojenie. Najlepiej mieć przy sobie broń na dwie okazje - walkę z bliska i na dalekie odległości. Idealne połączenie to karabin snajperski i pistolet maszynowy, ale dobry jest też karabin szturmowy czy taktyczny w połączeniu ze strzelbą.
  • Nie musisz grać agresywnie. Czasem można wygrać cały mecz z jednym zabójstwem - tym ostatnim. Możesz trzymać się granicy, poruszać powoli i chować. Taki styl gry nie zaoferuje jednak dużej nagrody w postacie punktów doświadczenia.
  • Zbieraj amunicję. Nawet do broni, której nie masz - nie wiesz przecież, czy za jakiś czas takiej broni nie znajdziesz. Wtedy zapas nabojów się przyda.
  • Celuj w głowy, a przynajmniej się staraj. Jeśli wróg ma pancerz, to strzały w tors zadają mniejsze obrażenia, o czym warto pamiętać.
  • Zaryzykuj wycieczkę do żywych trupów. Znajdziesz je w miejscach oznaczonych słupami niebieskiego światła - w takich obszarach znajdziemy sporo broni, w tym takich z trybu Zombie.
  • Pamiętaj, żeby się leczyć. Można nie być do tego przyzwyczajonym w Call of Duty, ale używanie apteczek jest niezbędne. Niektóre zwiększą nawet HP do poziomu 200 punktów.
  • W ostatniej fazie gry, gdy zostaje już niewielu graczy, staraj się nie przebywać na otwartej przestrzeni. Najlepiej przeskakiwać od budynku do budynku. Będąc wewnątrz, jesteś w miarę bezpieczny - nasłuchuj wtedy uważnie kroków i obserwuj okolicę.
bo4poradnikblackoutwskazowki2
Pamiętaj też o aktywowani znalezionych perków

Na końcu trzeba też powiedzieć, że praktyka czyni mistrza. Nikt nie jest od początku mistrzem battle royale. Szczególnie jeśli nie graliście wcześniej w PUBG czy Fortnite, musicie poświęcić trochę czasu na wyrobienie sobie odpowiednich nawyków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami