Youtuber pozwany za sprzedaż cheatów do Fortnite

Epic Games walczy z oszustami.

Amerykański Youtuber został pozwany przez Epic Games za sprzedaż i używanie oszustw (cheatów) do Fortnite Battle Royale - informuje serwis TorrentFreak.

Brandon Lucas z kanału Golden Modz może pochwalić się liczbą 1,7 miliona subskrybentów. Pozwany został też inny twórca z YouTube - Colton Conter o pseudonimie Exentric. Ten drugi ma odpowiadać jednak tylko za stosowanie cheatów.

Obydwaj pozwani prezentowali działanie kodów w materiałach wideo, które zostały już usunięte. By aktywować oszustwa, ingerowali w kod źródłowy gry, co - zdaniem Epic Games - jest jednoznacznym złamaniem prawa autorskiego.

Co więcej, sam Lucas ma być właścicielem stron goldengodz.com i gtagods.com, często reklamowanych w jego materiałach. Na witrynach tych można zakupić programy z oszustwami, między innymi do Fortnite.

kody

„Lucas zarządza tymi stronami i sprzedaje cheaty oraz konta w celu wzbogacenia się. Publikuje filmy prezentujące graczy korzystających z tych kodów z tego samego powodu” - napisali prawnicy studia Epic w pozwie.

„Jego uzyskane w nieprawowity sposób zyski zostały wygenerowane kosztem firmy Epic i wszystkich członków społeczności Fortnie”.

Epic Game walczy z oszustami od dawna. Firma pozywa nie tylko za sprzedaż programów z cheatami, ale po prostu za sam fakt korzystania z takich nielegalnych aplikacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami