Assassin's Creed Odyssey - grobowce: Argolida (Feidona, Agamemnona)

Docieramy do grobowców i plądrujemy je.

Grobowce to niewielkie lokacje, w których znajduje się starożytna stela. Dotknięcie jej spowoduje, że otrzymamy jeden punkt zdolności.

Dlatego jeśli chcemy szybko rozwinąć postać i nauczyć się nowych umijętności, zwiedzanie grobowców jest dobrym sposobem, by to uczynić.

W Argolidzie znajdują się dwa grobowce:

Jeśli nie możesz odnaleźć lokalizacji któregoś grobowca, skorzystaj z naszej mapy, gdzie zaznaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca w tym regionie: Assassin's Creed Odyssey - Argolida: mapa

Grobowiec Feidona

Grobowiec Feidona znajduje się w mieście Argos, kilkanaście metrów na zachód od Domu przywódcy.

083

Po wejściu do tej lokacji, przejdź przez pierwsze pomieszczenie. W kolejnym rozwal ścianę i wejdź do korytarza. Za obaloną kolumną znajdują się dwie pułapki (1). Na lewo od tej mniejszej, przejdź przez wyrwę w ścianie (2), ograb skrzynię i rozwal dzbany, które stoją za dziurą w murze. W ten sposób trafisz do głównego korytarza.

Zabij węże i idź dalej prosto. Na podłodze zobaczysz kilkanaście dzbanów (3), które blokują przejście. Niszcz je uważnie, gdyż pod nimi ukryte są pułapki. Trzymaj się lewej strony.

084

Na końcu korytarza stoi skrzynia ze skarbem, a za nią ściana do rozwalenia. Gdy ją miniesz, dotrzesz do pomieszczenia ze stelą. Wchłoń punkt zdolności, a następnie przesuń dwa regały, by odblokować przejście, którym wyjdziesz z grobowca. W drodze powrotnej uważaj na pułapki w podłodze.

Grobowiec Agamemnona

Grobowiec Agamemnona położony jest około 200 metrów na południe od ruin Myken, w podregionie Pałac Agamemnona.

Wejdź do drugiego pomieszczenia, gdzie zniszcz ścianę, by dostać się do korytarza. Zejdź po schodach, a potem skręć w lewo. Gdy zejdziesz jeszcze niżej, to trafisz do pomieszczenia z kilkoma pułapkami w podłodze. Zatem uważaj gdzie stąpasz!

085

Od razu przy wejściu stoi mały regał (4). Przesuń go w pobliże palisady (5) (stań bokiem, jeśli nie będzie chciał ruszyć z miejsca, i dopiero wtedy go przesuwaj). Następnie wskocz na regał i przeskocz ogrodzenie.

Wejdź do korytarza, wyjmij skarb ze skrzyni i idź dalej. Dotrzesz do pomieszczenia z wielką dziurą w podłodze oraz stelą, która znajduje się po drugiej stronie wyrwy. Gdy wchłoniesz punkt umiejętności, będziesz mógł wyjść z grobowca.

Z grobowca prowadzą dwa wyjścia:

  • krótsze, przez główne wejście do grobowca - wyjdź z pomieszczenia ze stelą, przesuń dwa regały i idź schodami w górę korytarza;
  • dłuższe, przez Mykeny - zeskocz przez wyrwę w podłodze, idź korytarzem, przesuń dwa regały, zniszcz ścianę, przejdź przez pomieszczenie i wdrap się na górę po skałach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami