Red Dead Redemption 2 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, gameplay, fabuła i świat.

Red Dead Redemption 2 to kolejna gra studia Rockstar - nie jest jednak kontynuacją, a prequelem, dlatego numer w tytule może być odrobinę mylący.

Deweloperzy RDR 2 przygotowują najbardziej ambitną do tej pory produkcję. Ponownie otrzymujemy grę z otwartym światem, pełnym wielu różnych możliwych interakcji i wydarzeń.

Powracamy, rzecz jasna, na Dziki Zachód. Zwiedzimy różne regiony Ameryki Północnej, kierując wyjętym spod prawa gangsterem. Więcej szczegółów na temat fabuły przedstawiamy poniżej.

Jako jedna z najważniejszych gier roku, a także całej generacji, Red Dead Redemption 2 jest tytułem ogromnym, złożonym i rozbudowanym. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami na temat tej produkcji.

  • Premiera: 26 października 2018 roku
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Rockstar
  • Wydawca: Take-Two
  • Wydawca PL: Cenega

Premiera i dostępne edycje

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje już 26 października 2018 roku, choć warto przypomnieć, że produkcja miała ukazać się pierwotnie jeszcze przed końcem 2017 roku.

Zapowiedziano wyłącznie wersję na konsole, a więc w RDR 2 zagramy na PS4, PS4 Pro, Xbox One i Xbox One X. Twórcy nie mają obecnie w planach wersji PC, choć możliwe, że gra trafi na komputery z opóźnieniem - podobnie jak GTA 5.

W przedsprzedaży jest już dostępna podstawowa edycja gry (z koniem bojowym i kilkoma pomocnymi przedmiotami przy pre-orderze) - za ok. 250 zł. Ponadto, przygotowano edycję Specjalną, która za ok. 300 zł gwarantuje dostęp do:

  • strój rewolwerowca
  • misję z napadem na bank i misję z kryjówką gangu
  • talizman wzmacniający zdolności
  • ulepszenia, premie gotówkowe i zniżki
  • bezpłatny dostęp do trzech broni

Dostępna jest również cyfrowa edycja Definitywna za 399 zł. Oferuje wszystko to, co edycja Specjalna, ale z większymi bonusami gotówkowymi - w tym także 2 mln dolarów do GTA Online i premie do rangi w Red Dead Online.

rdr2_specialedition_sheet_short_polb_1

RDR 2 na PC

Obecnie nie potwierdzono oficjalnie, że Red Dead Redemption 2 ukaże się na PC, więc siłą rzeczy nie znamy daty premiery tej wersji.

Warto jednak podkreślić, że twórcy (studio Rockstar) czy też wydawca (firma Take-Two) nigdy nie zaprzeczyli, że komputerowa edycja jest planowana.

Wiele osób pytało już deweloperów o premierę RDR 2 na PC, a odpowiedzi zawsze są wymijające. Padają wypowiedzi mówiące o tym, że gra zmierza na Xbox One oraz PS4, albo że twórcy skupiają się na wersjach konsolowych, czy też zapewnienia, że w 2018 roku ukaże się wyłącznie wersja na konsole.

Sytuacja więc przywodzi na myśl analogiczne wydarzenia towarzyszące premierze GTA 5. W 2013 roku także podkreślano, że gangsterska produkcja trafi na PS3 i X360, nie wspominając słowem o wersjach na PS4 czy Xbox One lub PC. Nie zaprzeczano też jednak, że gra ukaże się na innych platformach - a tak się ostatecznie stało.

Warto zauważyć, że z czysto biznesowego punktu widzenia (niekoniecznie sprzyjającego konsumentom), wstrzymywanie informacji o premierze kolejnych wersji RDR 2 ma sens. Podobnie jak w przypadku GTA 5, wielu graczy kupi bowiem edycję konsolową, a później sięgnie także po wydanie na PC.

Jeśli Take-Two planuje zastosować podobny odstęp czasowy, co w przypadku Grand Theft Auto 5, to Red Dead Redemption 2 może trafić na PC wiosną 2020 roku.

W internecie regularnie pojawiają się plotki i nieoficjalne informacje dotyczące RDR 2 na PC. W czerwcu 2018 roku użytkownicy Reddita znaleźli, przykładowo, wpis w serwisie LinkedIn, gdzie na profilu byłego twórcy ze studia Rockstar, obok doświadczenia związanego z pracą nad Red Dead Redemption 2, wśród wymienionych platform widniało: PC.

0ab573afa7a7bf291eaba94ec58ab1a3
Łowienie ryb w 60 klatkach na sekundę? Z tym musimy poczekać do wersji PC

Świat i fabuła

Red Dead Redemption 2 ponownie zabiera graczy na Dziki Zachód - trafiamy do różnorodnych środowisk. W jednym zobaczymy aligatory i bagna, w innym śnieg, a gdzie indziej czeka na nas pustynna preria. Twórcy zapewniają, że otrzymamy „nadzwyczajną opowieść o życiu w bezlitosnym sercu Ameryki”. Trafimy do wielkiego, otwartego świata.

Główny wątek fabularny związany jest z ucieczką przestępców przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa postawią sobie za zadanie wyeliminowanie całego gangu, dlatego stale będziemy się przemieszczać, rozkładając obozy w różnych stanach w miarę postępów opowieści.

Ujawnione do tej pory screeny i trailery sugerują większą różnorodność lokacji niż w pierwszym RDR. Małe jeziorka, stawy, więcej terenów trawiastych czy nawet bagiennych i leśnych oraz góry.

„Podczas tworzenia Red Dead Redemption 2 nasz zespół urzeczywistnia wizję wirtualnej rozrywki w tętniącym życiem świecie” - komentuje Sam Houser, założyciel Rockstar Games. „Mamy nadzieję, że nasze bogate doświadczenie pozwoli zapewnić graczom fantastyczne doznania.”

Najważniejszą informacją zdaje się być fakt, że RDR2 to prequel. Bohaterem jest bowiem Arthur Morgan - członek gangu Dutcha van der Linde. Do tego samego, do którego należał John Marston z pierwszego Red Dead Redemption. Co więcej, Marston pojawi się w grze. Prawdopodobnie przyjrzymy się wydarzeniom, które sprawiły, że chciał opuścić gang.

rdr2n4

Rozgrywka w RDR 2

Pod względem rozgrywki, Red Dead Redemption 2 rozwija wszystkie aspekty pierwszej części, a także niektóre elementy znane z GTA 5. To jednak wciąż przede wszystkim przygoda dla jednego gracza w wielkim świecie.

Mamy do czynienia z grą akcji z widokiem zza bohatera. Dużo czasu spędzimy na walce i podróżowaniu na naszym wiernym wierzchowcu - im bardziej dbamy o naszego konia, tym lepszą mamy z nim więź, co wpływa na wzrost statystyk rumaka.

Znaczącą nowością jest większy poziom interakcji ze światem. Praktycznie każdą napotkaną osobę (od zwykłego przechodnia do bandyty rabującego zwłoki) możemy zaczepić, pozdrowić czy nawiązać rozmowę, co może prowadzić do różnych wydarzeń - w zależności od naszej złej lub dobrej sławy czy też nastawienia drugiej strony.

Bardzo ważny jest także obóz gangu. Możemy pomagać o niego dbać, wykonując różne związane z nim czynności. To właśnie w obozie porozmawiamy z kompanami, zagramy w mini-gry czy nawet przyjmiemy różne zadania.

Pieniądze odgrywają dużą rolę, a jednym ze sposobów na zarobek jest polowanie. Tym razem jednak istotne jest to, by jak najmniej uszkodzić skórę czy mięso zwierzyny - dlatego opłaci się korzystanie z łuku (jeden z nowych rodzajów broni).

rdr2hub2

Podczas niektórych misji weźmiemy udział w napadach rabunkowych - obrabujemy między innymi pociąg czy bank. Kiedy dojdzie do strzelaniny, możliwe będzie aktywowanie znanej z oryginału funkcji Dead Eye, czyli spowolnienia czasu i oznaczenia kilku celów, które następnie bohater błyskawicznie zlikwiduje.

Read Dead Online to tryb multiplayer na wzór GTA Online. Ukaże się po premierze RDR 2, bo dopiero w listopadzie - i to w wersji beta. Twórcy chcą, by tryb ten był bardziej kameralny i osobisty niż odpowiednik z GTA 5. Ma pojawić się w nim dużo elementów fabularnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami