W Forza Horizon 4 do odblokowania mamy pięćdziesiąt pięć osiągnięć. Zdobycie kompletu punktów Gamerscore nie jest szczególnie skomplikowane, zaś niektóre achievmenty wbijają się same wraz z postępami w grze. Kilka z nich wymaga od nas większej uwagi i poświęconego czasu.

Warto pamiętać, że czasami osiągnięcia zostają zaliczone po czasie. Jeśli wykonałeś określoną czynność niezbędną do odblokowania osiągnięcia, a mimo wszystko gra nie reaguje, po prostu poczekaj. Po jakimś czasie achievment pojawi się na twoim koncie.

Trzynaście wyzwań wymaga uruchomionego trybu Horizon Life, więc niemożliwym jest nabicie ich grając solo. Staraj się grać w trybie multiplayer - zabawa jest znacznie ciekawsza i szybciej odblokujesz osiągnięcia.

Lista osiągnięć Forza Horizon 4:

Jedność z samochodem - 10 punktów Gamerscore

Musisz wykupić wszystkie biegłości dostępne dla danego samochodu. Jeśli zależy Ci na szybkim nabiciu osiągnięcia, wybierz pospolite auto z niewielką liczbą biegłości.

Uzdolniony kierowca - 10 punktów Gamerscore

Awansuj swojego drivatara na 20 poziom. Nie musisz się szczególnie wysilać - osiągnięcie samo wpadnie wraz z postępami w grze.

Drapieżnik - 10 punktów Gamerscore

Osiągnij 10 poziom pogromcy stref pomiarowych. Są to aktywności poboczne, które często spotkasz na drodze podczas gry. Aby szybko zaliczyć to osiągnięcie, staraj się zdobywać jak najwięcej gwiazdek.

Auto szop - 10 punktów Gamerscore

Znajdź i odnów pierwszy zapomniany wóz. Kiedy usłyszysz pogłoskę o zapomnianym wozie, pojedź w wyznaczone miejsce i znajdź barak. Następnie poczekaj, aż auto zostanie przywrócone do dawnej świetności.

Wiesz, co znaczy KD? - 10 punktów Gamerscore

Osiągnij 10 poziom Driftingu. Wystarczy odwiedzać Strefy Driftu i zaliczać zadania opcjonalne. Staraj się zdobywać po 3 gwiazdki za każdą strefę.

Pierwsza miłość - 10 punktów Gamerscore

Zakup w salonie pierwszy samochód. Możesz to zrobić w miasteczku festiwalowym lub w swojej posiadłości.

Moja pierwsza przygoda - 10 punktów Gamerscore

Zalicz pierwszą Przygodę zespołową. Wystarczy że wejdziesz do menu oraz rozpoczniesz i ukończysz rozgrywkę zespołową.

Strzał w dziesiątkę - 10 punktów Gamerscore

Weź udział w losowaniu Super Wheelspin.

Muszę to mieć - 10 punktów Gamerscore

Osiągnij 10 poziom Pogromcy fotoradarów. Fotoradary są aktywnością poboczną - na mapie znajdziesz wiele z nich. Osiągnięcie zaliczysz szybciej zdobywając jak najwięcej gwiazdek.

Wyposażenie opcjonalne - 10 punktów Gamerscore

Wykup pierwszą biegłość samochodu. Kiedy zyskasz nowy poziom biegłości, przejdź do zakładki i wybierz interesującą cię umiejętność.

Ambitniak - 10 punktów Gamerscore

Osiągnięcie odblokujesz po ukończeniu pierwszej sezonowej pokazówki. Te aktywności są nieco trudniejsze od standardowych aktywności opcjonalnych, dlatego warto przystępować do zawodów z jak najlepszymi samochodami.

Licencja pilota - 10 punktów Gamerscore

Osiągnij 10 poziom Pogromcy znaków ostrzegawczych. To kolejna aktywność poboczna związana z osiągnięciem. Staraj się zdobywać 3 gwiazdki za znaki, a szybciej otrzymasz achievment.

Duma kroczy przed upadkiem - 10 punktów Gamerscore

Zakwalifikuj się do jesieni Horizon. Osiągnięcie odblokowuje się automatycznie wraz z postępami w grze.

Fioletowy podział - 10 punktów Gamerscore

Musisz pokonać przeciwnika w trybie Rywali nie otrzymując kary za nieczyste pokonanie zakrętu. Kara jest naliczana w momencie, kiedy pokonasz zakręt poza wyznaczoną trasą. Najszybciej odblokujesz osiągnięcie rozgrywając wyścig drag strip.

Śnieżny problem - 10 punktów Gamerscore

Zakwalifikuj się od zimy Horizon. Osiągnięcie odblokowuje się automatycznie wraz z postępami w grze.

Edycja Specjalna - 10 punktów Gamerscore

Zdobądź pierwszy samochód z edycji Forza poprzez losowanie. W tym wypadku liczy się szczęście - bierz udział w losowaniach Wheelspin i Super Wheelspin aż wylosujesz samochód z odpowiedniej edycji.

Rusz z kopyta - 10 punktów Gamerscore

Zakwalifikuj się do wiosny Horion. Osiągnięcie odblokowuje się automatycznie wraz z postępami w grze.

Praca zespołowa - 10 punktów Gamerscore

Weź udział w pierwszych zawodach #Forzathon Live. Co jakiś czas system zasygnalizuje zbliżające się zawody. Wystarczy dołączyć do gry naciskając przycisk X.

Tydzień ukończony - 10 punktów Gamerscore

Ukończ cotygodniowe wyzwanie #Forzathon.

Witamy w Wielkiej Brytanii - 10 punktów Gamerscore

Wystarczy ukończyć serię czterech wyścigów, które uruchamiają się automatycznie po rozpoczęciu nowej gry.

Danie sezonowe - 10 punktów Gamerscore

W każdej porze roku dostępne są sezonowe mistrzostwa mające listę celów do zrealizowania. Weź udział w sezonowym wyścigu i wypełnij jeden cel.

Co dalej? - 20 punktów Gamerscore

Ukończ wszystkie zawody pokazowe.

Żółw i zając - 20 punktów Gamerscore

Ukończ dwa wyścigi w trybie PvP - jeden jadąc samochodem klasy D, a drugi autem klasy X.

Duch przygody - 20 punktów Gamerscore

Osiągnij 5 poziom Przygody drużynowej. Wybór rodzaju przygody nie ma znaczenia - ważne, by zostały one ukończone w sesji publicznej.

Hałaśliwy kartograf - 20 punktów Gamerscore

Przejedź wszystkie drogi w Wielkiej Brytanii. Zdobycie tego osiągnięcia jest czasochłonne, bowiem wymaga odkrycia wszystkich dróg. Szukaj na minimapie tras oznaczonych szarą linią - tych jeszcze nie przejechałeś.

Przetestuj swoją siłę - 20 punktów Gamerscore

Ukończ wyścig Trial podczas sezonowych mistrzostw. Wystarczy dojechać do mety.

Współpraca się opłaca - 20 punktów Gamerscore

Ukończ trzecią rundę #Forzathon Live. Wystarczy, że po wzięciu udziału w wydarzeniu pomyślnie przejdziesz trzecią rundę.

Zapanuj nad potworem - 20 punktów Gamerscore

Wybierz samochód Rally Monster klasy S1 i ukończ dowolny wyścig. Wystarczy dojechać do mety.

Wyjeżdżając na Grand Tour - 20 punktów Gamerscore

Odkryj wszystkie punkty widokowe na mapie. Mapę z lokalizacją punktów znajdziesz tutaj

Bijąc rekordy - 20 punktów Gamerscore

Musisz zaliczyć fotoradar z prędkością 413 km/h prowadząc Bugatti Veyron Super Sport. Samochód kupisz w salonie lub możesz go wylosować. Wykup ulepszenia dla auta i udaj się na autostradę M68 znajdującej się na północny-wschód od farmy wiatrowej - tam rozpędź się najbardziej jak się da i zalicz fotoradar (strzałka na obrazku poniżej) z wymaganą prędkością.

012

Zbierając nagrody - 20 punktów Gamerscore

Ukończ wyścig na torze Goliat pokonując co najmniej trzy okrążenia. Po osiągnięciu 20 poziomu wyścigów ulicznych, zyskasz dostęp do bardzo długiego wyścigu Goliat. Wystarczy go ukończyć - zajęte miejsce na mecie nie ma tu żadnego znaczenia.

Oficjalna gra planszowa Horizon - 20 punktów Gamerscore

Rozbij wszystkie tablice premiowe dostępne w grze. Mapę z lokalizacją znajdziek znajdziesz tutaj

Nie mów mi, jakie mam szanse - 20 punktów Gamerscore

Wygraj wyścig prowadząc Peel P50. Samochód znajdziesz w jednym z baraków w ramach poszukiwania zapomnianych wozów (dostępny tylko podczas trwania sezonu letniego). By odblokować osiągnięcie, musisz zwyciężyć w dowolnym wyścigu.

W błocku - 20 punktów Gamerscore

Dotrzyj do 10 rundy wyścigów crossowych. Im częściej będziesz brał udział w tym typie zawodów i osiągał dobre rezultaty, tym szybciej awansujesz.

Blask księżyca - 20 punktów Gamerscore

Dotrzyj do 10 rundy wyścigów ulicznych.

Mistrzostwo wielu sztuk - 20 punktów Gamerscore

Wykup łącznie 50 biegłości samochodów. Osiągnięcie odblokujesz szybciej wykupując umiejętności kosztujące jeden punkt.

Radosna współpraca - 20 punktów Gamerscore

Ukończ 5 wyścigów w trybie współpracy. Przed rozpoczęciem zawodów, wybierz z menu tryb współpracy i weź udział w zabawie. Nie musisz wygrywać wyścigów.

Kocham swoje życie - 20 punktów Gamerscore

Dotrzyj do 10 rundy wyścigów drag. Im częściej będziesz brał udział w tym typie zawodów i osiągał dobre rezultaty, tym szybciej awansujesz.

A jednak człowiek - 20 punktów Gamerscore

Ukończ 5 wyścigów w trybie PvP. Przed rozpoczęciem zawodów, wybierz z menu tryb PvP i weź udział w zabawie. Nie musisz wygrywać wyścigów.

Tydzień mody Horizon - 20 punktów Gamerscore

Odblokuj 100 różnych elementów ubioru. Części garderoby można wygrać w losowaniach oraz kupić w sklepie #Forzathon.

Zahacz mnie, jeśli potrafisz - 20 punktów Gamerscore

Ukończ wyścig drag strip na torze festiwalowym w czasie poniżej 25 sekund, kierując pojazdem kategorii Hot Hatch. Wybierz dowolne auto ze wskazanej kategorii, ulepsz je i weź udział w wyścigu. Nie musisz go wygrać, ale konieczne jest ukończenie toru z czasem poniżej 25 sekund.

Siła naziemna - 20 punktów Gamerscore

Zdobądź 3 gwiazdki przy znaku ostrzegawczym kierując autem typu ciężarówka.

Pokonaj dystans - 20 punktów Gamerscore

Wygraj jeden z czterech wyścigów - Kolos, Maraton, The Gauntlet albo Tytan. Dostęp do tych zawodów otrzymasz po osiągnięciu określonego poziomu w danej kategorii.

Największe osiągnięcie - 20 punktów Gamerscore

Kup jeden z dwóch zamków dostępnych w grze - Balburgh kosztuje 10 milionów kredytów, zaś zamek Edynburg - 15 milionów.

Koronacyjne triki - 20 punktów Gamerscore

Zdobądź przynajmniej 195300 punktów za połączone umiejętności. Najlepiej udać się szybkim autem w miejsce z dużą liczbą pagórków i zniszczalnych elementów otoczenia, by nabić dużo punktów za skoki, kształtowanie krajobrazu, uderzenia bokiem i drift.

Kolos szos - 20 punktów Gamerscore

Dotrzyj do 10 rundy wyścigów drogowych. Im częściej będziesz brał udział w tym typie zawodów i osiągał dobre rezultaty, tym szybciej awansujesz.

Certyfikowany poszukiwacz przygód - 20 punktów Gamerscore

Zakwalifikuj się do ligi rankingowej w przygodzie zespołowej. Po osiągnięciu trzeciego poziomu w tym wariancie zabawy, otrzymasz możliwość prowadzenia rozgrywek rankingowych.

Podskakujemy i świetnie się bawimy - 20 punktów Gamerscore

Dotrzyj do 10 rundy wyścigów crossowych. Im częściej będziesz brał udział w tym typie zawodów i osiągał dobre rezultaty, tym szybciej awansujesz.

Renowator antyków - 20 punktów Gamerscore

Znajdź i przywróć do dawnej świetności wszystkie 15 zapomnianych wozów. Niektóre z nich dostępne są tylko podczas trwania określonej pory roku, dlatego zaliczenie osiągnięcia wymaga więcej czasu.

Wspaniała kariera - 20 punktów Gamerscore

Ukończ 40 różnych rozdziałów Historii Horizon. Nie musisz w każdym zdobywać trzech gwiazdek - wystarczy ukończyć wszystkie z dowolnym wynikiem.

Dusza towarzystwa - 30 punktów Gamerscore

Weź udział w 20 zwodach #Forzathon live kończąc przynajmniej pierwszą rundę.

Witamy w nowym Horizon - 30 punktów Gamerscore

Osiągnięcie odblokowuje się automatycznie po zakończeniu prologu.

Mistrz pokazówek - 50 punktów Gamerscore

Ukończ wszystkie aktywności poboczne (znaki ostrzegawcze, strefy driftu, strefy pomiarowe, fotoradary) zdobywając w nich 3 gwiazdki.

Gwiezdny centurion - 50 punktów Gamerscore

Zdobądź łącznie 100 gwiazdek w Historiach Horizon. W grze dostępnych jest w sumie 40 rozdziałów, za które możesz otrzymać maksymalnie 120 gwiazdek.

Supergwiazda Horizon - 50 punktów Gamerscore

Musisz awansować na 200 poziom. Może okazać się to czasochłonne, ale jeśli planujesz spędzić z grą sporo czasu, osiągnięcie odblokuje się automatycznie.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaForza Horizon 4 - Recenzja

Fenomenalna część kultowej serii.

Forza Horizon 4 - Horizon Life: tryby i opcje

Dołączamy do rozgrywki wieloosobowej i bawimy się z przyjaciółmi.

Forza Horizon 4 - dom aukcyjny, kupowanie i sprzedawanie samochodów

Nabywamy nowe auta w salonie i licytujemy na aukcjach.

Forza Horizon 4 - zapomniane wozy: wszystkie garaże (mapa)

Odnajdujemy garaże z zapomnianymi samochodami.