Forza Horizion 4 - jak szybko zarabiać: kredyty, punkty wpływu i Forzahton, biegłość samochodów

Jak zarabiać walutę i szybko awansować.

Punkty wpływu gromadzimy podczas gry w celu zwiększenia naszego ogólnego poziomu i odblokowania kolejnej zawartości. Aby ukończyć prolog i zapisać się do głównej części festiwalu, musimy zebrać trzysta tysięcy punktów.

Każda z sześciu kategorii wyścigów ma swoje własne progi punktowe. Po zgromadzeniu wystarczającej ilości wpływu, nasza ranga zwiększa się i zyskujemy możliwość rozegrania kolejnych rajdów w określonej kategorii. Ilość zdobytego wpływu po zakończeniu wyścigu jednocześnie dodaje się do głównego progresu postaci.

Awans naszego drivatara lub osiągnięcie kolejnej rangi zawodów promowany jest specjalną nagrodą. Może to być losowanie Wheelspin, element kosmetyczny w postaci ubrania, klaksonu lub emotikona, a nawet nowy samochód.

Jak przyspieszyć gromadzenie punktów wpływu?

 • Zaliczaj aktywności poboczne z jak najlepszym wynikiem - fotoradary, strefy driftu, znaki ostrzegawcze i strefy pomiarowe dają spory zastrzyk punktów.
 • Odnajduj zapomniane wozy oraz punkty widokowe.
 • Korzystaj z biegłości samochodów - wykupywanie niektórych zalet daje jednorazową ilość punktów.
 • Staraj się kończyć wyścigi na jak najwyższym miejscu - im wyższe miejsce w rankingu, tym więcej punktów otrzymasz.
 • Łącz umiejętności podczas jazdy - wykonywanie trików dodatkowo daje punkty wpływu za połączone umiejętności.
 • Rozbijaj tablice premiowe - na mapie jest aż sto pięćdziesiąt tablic wpływu, za których odnalezienie otrzymasz od 1000, 3000 lub 5000 punktów.

Jak zdobyć więcej kredytów?

W Forza Horizon 4, wzorem poprzednich części, podczas zabawy gromadzimy wirtualną walutę - kredyty. Jest ona niezbędna do kupowania nowych samochodów w salonie, części tuningowych, brania udziału w licytacjach domu aukcyjnego, oraz wykupowania posiadłości.

Gra umożliwia zarabianie kredytów na kilka sposobów i często daje szansę na zasilenie portfela sporymi sumami. Posiadacze przepustki VIP otrzymują podwójną ilość kredytów za ukończone wyścigi. Aby zdobyć więcej kredytów:

 • Bierz udział w losowaniach Wheelspin i Super Wheelspin.
 • Sprzedaj niepotrzebne auta w domu aukcyjnym.
 • Kończ wyścigi na jak najwyższym miejscu.
 • Zwiększ poziom trudności wyścigów.
 • Loguj się do Forza Hub i aplikacji Mixer - co jakiś czas otrzymasz nagrody.
 • Weź udział w trybie Horizon Historie: Najszybsze na świecie samochody do wynajęcia World's Fastest Rentals. Im więcej rozdziałów ukończysz, tym więcej kredytów będzie przynosił twój interes.
 • Możesz także zakupić przepustkę VIP, która podwaja ilość zdobytych kredytów po zaliczonym wyścigu.

Punkty Forzathon

Punkty #Forzathon to specjalna waluta, którą otrzymujemy za udział w wydarzeniach #Forzthon Live oraz kończeniu wyzwań codziennych i tygodniowych. W sklepie #Forzathon możemy wydać punkty w celu nabycia elementów kosmetycznych, dodatkowych losowań Wheelspin i Super Wheelspin oraz nowych samochodów, często niedostępnych do kupienia w innych miejscach. Asortyment sklepu zmienia się co tydzień wraz z nastaniem nowej pory roku.

Ilość punktów za aktywności:

 • 30 za ukończenie wyzwania Forzathon Live.
 • 30 za zrealizowanie trzech zadań dziennych.
 • 30 za zrealizowanie siedmiu zadań dziennych i tygodniowego wyzwania podczas trwania danej pory roku.
 • 100 za wykonanie wyzwania tygodniowego.

Punkty biegłości

W poprzednich odsłonach Forza Horizon zdobyte punkty biegłości przypisywaliśmy do kierowcy i poszczególne perki (talenty) działały identycznie dla każdego samochodu. W czwartej części gry zalety wykupujemy osobno dla każdego pojazdu.

Zestaw biegłości jest różny w zależności od auta. Punkty nabija się dość szybko - wystarczy wykonywać dużo trików i kombinacji umiejętności. Dobrze jest przejechać się po otwartych terenach z dużą ilością pagórków i zniszczalnych elementów otoczenia.

011

Aby przejść do panelu z biegłościami samochodu z poziomu menu, wybieramy zakładkę Samochody (1), a następnie Biegłość (2). Uruchomi się panel z bonusami (3) dostępnymi dla danego pojazdu. Po prawej strony widoczny jest koszt uzyskania konkretnej zalety oraz suma zgromadzonych, jeszcze nie wydanych punktów biegłości.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami