Assassin's Creed Odyssey - Blokada Paros, W jedności siła

Misje główne (rozdział Raj utracony): starcia morskie z okrętami ateńskimi i Paros.

Po dotarciu na Naksos w ramach zadania głównego o nazwie Ostatnia nadzieja Aten.

Na miejscu w końcu dotarłeś do matki bohatera o imieniu Myrrine. Po wypełnieniu kilku zadań związanych z zapoznaniem się z kobietą, ta prosi bohatera o pomoc w walce z sąsiednią wyspą Paros.

W ramach pomocy należało wykonać kilka misji, a konkretnie trzy: Śmierć i zniszczenie, Kłopoty w kamieniołomach, Upadek.

Teraz czas przenieść się z lądu na wodę. Na poniższej stronie opisano następujące zadania główne:

  • Blokada Paros
  • W jedności siła.

Blokada Paros

Aby rozpocząć tę misję udaj się do Myrrine, która przebywa na północnym zachodzie wyspy. Dowiesz się od niej, że Ateńczycy postanowili zorganizować morską blokadę wyspy. Twoim celem będzie zniszczenie trzech wrogich statków.

Wejdź na pokład swojego okrętu i wyrusz w morze. Już z daleka zoreintujesz się, że wrogi oddział składa się z trzech statków: dwóch lekkich (1) i jednego ciężkiego (2).

077

Jeśli nie dysponujesz dużą przewagą w poziomie doświadczenia lub rozbudowie swojego statku, to najlepiej będzie odciągnąć dwie mniejsze jednostki od głównego okrętu rywala.

Możesz w tym celu staranować jedną z nich, a potem szybko zacząć się oddalać. Na otwartym morzu manewruj tak, aby nie wejść w zasięg dwóch statków jednocześnie, po czym ostrzeliwuj je z łuku lub nawracaj i taranuj.

Po wyeliminowaniu dwóch lekkich okrętów wróć i rozpraw się z trzecim. Po zniszczeniu wszystkich skieruj się do portu w Naksos i porozmawiaj z matką. W tym momencie bieżące zadanie się zakończy.

W jedności siła

Po osłabieniu Paros na lądzie i na morzu czas na finalne starcie z przeciwnikami. Ponownie udaj się do Myrrine (A) i porozmawiaj z matką.

Nowym celem będzie zniszczenie części ich floty w starciu morskim. Wrogie okręty znajdują się na zachodzie (B). Popłyń we wskazane miejsce i ustaw się tak, aby zaatakować rywali w sposób efektywny.

078

Staraj się nie wpływać między wszystkie wrogie statki. Zamiast tego postaraj się trzymać na odległość strzału i poluźnij ich szyk. Kiedy któraś z wrogich jednostek odpłynie od pozostałych zrób nawrót i staranuj ją (1), po czym opłyń cały czas ją ostrzeliwując.

Jeśli zaczną zbliża się pozostałe statki, to ponownie zwiększ odległość i czekaj na dognodną okazję. Korzystaj z tej taktyki, aż uporasz się ze wszystkimi czterema okrętami Ateńczyków (warto dodać, że na jednym z nich przebywa Czciciel - Silanos z Paros, należący do Symmachii Spartańskiej). Następnie wróć do portu i porozmawiaj z matką, co spowoduje zakończenie misji i rozdziału.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami