Assassin's Creed Odyssey - Ani słowa, Z popiołu w popiół

Misje główne (rozdział Recepta na odkrycia): Mydon, Chryzis, zadanie poboczne Śmierć przyjdzie do każdego.

Kolejne dwie misje fabularne, odblokowywane jedna po drugiej, pojawią się w dzienniku po ukończeniu poprzednich zadań, a zatem:

Ich ukończenie zapewni dostęp do poszukiwanej informacji związanej z pewnym kapłanem i dwoma ostatnimi misjami w rozdziale Recepta na odkrycia, czyli:

  • Ani słowa
  • Z popiołu w popiół
  • Śmierć przyjdzie po każdego (poboczna misja opcjonalna).

Ani słowa

Pierwszym zadaniem jest udanie się do arcykapłana Mydona (A), który przebywa w swoim domu w mieście.

064

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Udaj się na miejsce, wejdź na dach budowli i wyczekaj na dogodny moment, aby dostać się do drzwi (1), kiedy wartownicy nie będą patrzeć. Okaże się, że Mydon nie posiada języka, ale dzięki pomocy niewolnicy zdobędziesz pewne wiadomości związane z matką bohatera i kobietą o imieniu Chryzis.

Po zakończeniu rozmowy opuść mieszkanie Mydona, co zakończy bieżącą misję i rozpocznie kolejną.

Z popiołu w popiół

Po zdobyciu informacji na temat Chryzis (okaże się Czcicielką Kosmosa z gałęzi Wyznawcy Rodu) czas spotkać się z kobietą. W tym celu udaj się na południowy wschód (A) od mieszkania Mydona, gdzie znajduje się leśny ołtarz.

Po dotarciu na miejsce wejdź z nim w interakcję, a po scence skieruj się do pobliskiego budynku wśród drzew (wcześniej będziesz musiał pokonać strażników). Wejdź do środka, gdzie rozpocznie się scenka z Chryzis.

065

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po jej zakończeniu musisz dokonać wyboru. Możesz:

Uratować dziecko (1) - sprawisz, że Chryzis ucieknie, ale będziesz mógł ją dopaść w zadaniu dodatkowym o nazwie Śmierć przyjdzie po każdego. Zaatakować Chryzis (2) - w ten sposób od razu staniesz przed szansą zabicia kobiety, ale dziecko spłonie w pożarze.

Bez względu na podjętą decyzję, w tym momencie zadanie i cały rozdział się zakończą.

Śmierć przyjdzie do każdego

Jest to misja poboczna, która stanie się dostępna tylko, jeśli w zadaniu Z popiołu w popiół postanowiłeś uratować dziecko, przez co Chryzis uciekła.

066

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Aby rozpocząć to zadanie należy udać się na drogę (A) na wschód od miasta. Spotkasz tu kobietę lamentującą nad losem męża, którego w pobliskim lesie prawdopodobnie zaatakowali bandyci.

Udaj się do wyznaczonego miejsca i zbadaj zwłoki mężczyzny. Okaże się, że to pułapka zastawiona przez Chryzis (1), która zaatakuje wraz z żołnierzami i dzikimi zwierzętami (2). Rozpraw się z obstawą, a potem zabij samą kobietę, co zakończy zadanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami