Twórcy Diablo 3 pracują nad wprowadzeniem rozgrywki międzyplatformowej

Wspólna zabawa posiadaczy PC i konsol.

Przedstawiciele studia Blizzard Entertainment poinformowali, że obecnie trwają prace nad wprowadzeniem do Diablo 3 funkcji rozgrywki międzyplatformowej.

Dziennikarze Business Insider wzięli niedawno udział w pokazie gry w wersji Switch. Podczas wydarzenia twórcy produkcji oznajmili, że przygotowują opcję zabawy między posiadaczami różnych platform sprzętowych. Podkreślili, że pojawienie się systemu to „kwestia czasu”.

Deweloperzy nie ujawnili na razie żadnych dodatkowych szczegółów na temat mechanizmu. Zapewnili jednak, że współpracują z Microsoftem oraz Sony nad uruchomieniem wspólnych serwerów do trybu sieciowego.

Niewykluczone, że więcej informacji o crossplay autorzy przedstawią na tegorocznym Blizzconie, który odbędzie się w dniach 2-4 listopada. W trakcie imprezy Blizzard zorganizuje panel poświęcony przyszłości serii Diablo.

Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie rozgrywki międzyplatformowej stało się możliwe po decyzji Sony. Kilka dni temu koncern ogłosił, że pozwoli właścicielom PS4 na rozgrywkę z posiadaczami innych urządzeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami