Przedstawiciele studia Blizzard Entertainment poinformowali, że obecnie trwają prace nad wprowadzeniem do Diablo 3 funkcji rozgrywki międzyplatformowej.

Dziennikarze Business Insider wzięli niedawno udział w pokazie gry w wersji Switch. Podczas wydarzenia twórcy produkcji oznajmili, że przygotowują opcję zabawy między posiadaczami różnych platform sprzętowych. Podkreślili, że pojawienie się systemu to „kwestia czasu”.

Deweloperzy nie ujawnili na razie żadnych dodatkowych szczegółów na temat mechanizmu. Zapewnili jednak, że współpracują z Microsoftem oraz Sony nad uruchomieniem wspólnych serwerów do trybu sieciowego.

Niewykluczone, że więcej informacji o crossplay autorzy przedstawią na tegorocznym Blizzconie, który odbędzie się w dniach 2-4 listopada. W trakcie imprezy Blizzard zorganizuje panel poświęcony przyszłości serii Diablo.

Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie rozgrywki międzyplatformowej stało się możliwe po decyzji Sony. Kilka dni temu koncern ogłosił, że pozwoli właścicielom PS4 na rozgrywkę z posiadaczami innych urządzeń.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Diablo 3 - Poradnik, Solucja

Porady, opis przejścia gry i wskazówki.

Fortnite drugim najpopularniejszym hasłem w serwisie Pornhub w 2018 roku

Żeński Bowser z Mario najczęściej szukaną postacią z gier.

Sprzedaż Detroit: Become Human przekroczyła 2 miliony egzemplarzy

Najlepszy wynik w historii studia Quantic Dream.