Red Dead Redemption 2 zaoferuje ponad 50 modeli broni

Oraz duże możliwości personalizacji.

Deweloperzy ze studia Rockstar na oficjalnej stronie internetowej Red Dead Redemption 2 ujawnili nowe informacje na temat uzbrojenia dostępnego w grze. Tytuł zaoferuje ponad 50 unikatowych modeli broni.

Każde narzędzie wyróżni się inną siłą ognia, zasięgiem, celnością i szybkością przeładowania. Dobór odpowiedniego wyposażenia odegra istotną rolę - rewolwer z samonapinaniem i dużą szybkostrzelnością przyda się w walce z siodła, ale w sytuacji, gdy postać ma tylko jedną wolną rękę, warto skorzystać z obrzyna przydatnego w starciach na bliski dystans.

Arsenał poddamy personalizacji - nie tylko zmienimy wygląd poprzez zamontowanie elementów metalowych i drewnianych, lakierów i grawerunków, ale także wpłyniemy na statystyki instalując nowe lufy, chwyty i celowniki. Do tego opcja wytwarzania różnych rodzajów amunicji.

01
Pojawi się możliwość zmiany wyglądu broni
02
Broni użyjemy także siedząc na grzbiecie wierzchowca

Wszystkie bronie przechowamy w jukach przy siodle - zsiadając z wierzchowca, staniemy przed koniecznością wybrania „pukawek” potrzebnych w danej chwili. Te umieścimy w podręcznych kaburach, które pomieszczą między innymi jednoręczne pistolety, rewolwery i obrzyny, a dwie pozwolą używać dwóch sztuk narzędzi.

03
Cały posiadany arsenał będzie przechowywany w jukach przy siodle
04
Druga kabura pozwoli na używanie dwóch broni jednocześnie

Twórcy wspomnieli również o systemie zabójczej precyzji (Dead Eye). Mechanizm umożliwi spowolnienie czasu w trakcie walki, a po ulepszeniu również oznaczanie przeciwników i ujawnianie słabych punktów wrogów.

05
Dead Eye nie tylko spowolni czas, ale także wskaże newralgiczne organy przeciwnika

Zobacz też: Alfabet Red Dead Redemption 2

Częste korzystanie z danego rodzaju arsenału zwiększy jego skuteczność, ale negatywnie odbije się na stanie - jeżeli nie posmarujemy i wyczyścimy broni, ulegnie zniszczeniu. Ulepszone kabury ochronią jednak oręż przed wpływem warunków atmosferycznych.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami