Apeiron to przygotowywany przez grupę fanów remake Star Wars: Knights of the Old Republic na silniku Unreal Engine 4. Rozwój ambitnego projektu zablokował jednak Lucasfilm, czyli właściciel praw do „Gwiezdnych wojen”.

Taylor Trettor - szef studia Poem, które odpowiada za nową wersję gry RPG - kilka dni temu otrzymał list wzywający do zaprzestania prac. Do 15 października zespół musi „zniszczyć kod i wszystkie materiały” dotyczące produkcji.

Przedstawiciele Lucasfilmu podkreślają, że choć doceniają „oddanie i entuzjazm” fanów wobec Star Wars oraz Knight of the Old Republic, „sprzeciwiają się” wykorzystywaniu marki bez zezwolenia.

Prace nad Apeiron rozpoczęto pod koniec 2015 roku. Twórcy zamierzali nie tylko odświeżyć oprawę wizualną, ale również rozbudować mechanizmy rozgrywki - w planach był na przykład system modyfikowania wyglądu mieczy świetlnych oraz nowe misje, planety i ekwipunek.

Studio Poem miało nadzieję, że właściciele praw do „Gwiezdnych wojen” pozwolą dokończyć projekt, o ile gra nie będzie sprzedawana. Twierdzili, że inicjatywa jest całkowicie legalna, podobnie jak Black Mesa oraz Renegade X.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały