FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.

Zestaw ćwiczeń związanych z podaniami różnego typu jest niemal najliczniejszy spośród wszystkich gier treningowych w FIFA 19. Obejmuje zarówno proste „klepanie” piłki, jak również podania prostopadłe, górą, a także dośrodkowania w wyznaczone miejsce.

Dokładność podań jest uzależniona nie tylko od umiejętności gracza. W opcjach gry znajduje się bowiem poziom asysty podawania - im większa, tym bardziej pod nogi adresata posyłamy piłkę. To oczywiście spore ułatwienie, zwłaszcza dla początkujących graczy.

Wykorzystanie tego systemu sprawia jednak, że takie podanie - kierunek i tor piłki - jest bardziej przewidywalne dla przeciwnika. Nie oznacza to jednak, że nawet z włączonymi asystami jesteśmy skazani na niepowodzenie - wręcz przeciwnie. Aby poznać wszystkie sposoby zagrywania piłki, zachęcamy do sprawdzenia wszystkich gier treningowych, do których dostęp znajdziesz w głównym menu gry.

031
Obserwuj strzałki i podawaj piłkę do wskazanych zawodników

Trening podań podzielony jest na cztery grupy - podania po ziemi, zaawansowane podania po ziemi, podania górą oraz dośrodkowania. Zaczynamy od tych pierwszych, które polegają głównie na różnych wariantach gry „w dziadka” luz zwykłych podań do wskazanych kolegów z drużyny.

W grze „w dziadka” chodzi o podawanie piłki do wskazanych strzałkami kolegów, jednocześnie starając się, aby rywale w środku nie zdołali choćby dotknąć futbolówki. Całość jest bardzo dynamiczna i w świetny sposób przyzwyczaja gracza do sytuacji, gdzie przeciwnik będzie stosował wysoki pressing, czyli naciskanie na nas, gdy posiadamy piłkę.

032

W podaniach po ziemi na poziomie złotym - jak na powyższym obrazku - chodzi z kolei o przekazywanie piłki z jednego do drugiego sektora. Należy przy tym zachować zróżnicowanie i kopnąć piłkę przez wszystkie żółte strzałki, jednocześnie starając się, aby obrońca nie sięgnął futbolówki.

Wiele ciekawych urozmaiceń czeka cię z kolei w podaniach górą - przykładowo, po wystrzeleniu piłki przez automat, musisz wykonać podanie górą, aby trafić do dużego pojemnika. Ten z kolei otoczony jest przez czerwone przeszkody, które symulują rywali. Sprawdzisz się tym samym w dokładnych podaniach górą.

033

Trening dośrodkowań zwykle koncentruje się już na symulacji prawdziwych wydarzeń boiskowych, choć i tam czeka nas sprawdzian z celności. Przykładowo, zamiast dośrodkowywać do kolegi z drużyny, staramy się trafić w rozmieszczone w polu karnym tablice.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami