Assassin's Creed Odyssey - jakie zdolności rozwijać

Poznaj umiejętności, które przydają się na początku przygody oraz w dalszej części gry.

Wykonując różne zadania bohater będzie zdobywał punkty doświadczenie. Te pozwalają na awans na kolejne poziomy doświadczenia, co przekłada się na zdobywanie punktów zdolności.

Awans o jeden poziom zapewnia jeden punkt zdolności (możemy także zdobywać dodatkowe za przechodzenie sekwencji z grobowcami).

Jednak w jakie zdolności opłaca się inwestować, zwłaszcza na początku gry? Z czasem wszystko będzie zależeć od preferowanego stylu gry, ponieważ bohatera można rozwijać w trzech różnych kierunkach - łucznictwie, walce wręcz oraz skrytobójstwach.

Na początku warto jednak poświęcić niektóre punkty na zdolności, które mogą przydać niemal zawsze. Chodzi mianowicie o:

wy005
  • Spartański kopniak (1) - nie tylko zadaje spore obrażenia, ale także odrzuca wroga i sprawia, że przez chwilę jest bezbronny. Zdolność ta jest przydatna także do spychania wrogów z podwyższeń oraz ogłuszania w celu werbunku.
  • Szarża byka (2) - pozwala bohaterowi się rozpędzić i przebiec przez wrogów taranując ich - przydatne w wielu sytuacjach.
  • Zatruty atak (3) - pozwala zatruć broń trucizną, dzięki czemu podczas walki wzrastają możliwości bojowe bohatera.
  • Strzał drapieżcy (4) - potężny strzał z łuku zadający poważne obrażenia. Świetne w trakcie rozpoczynania walki z ukrycia.
  • Drugi oddech (5) - zdolność niemal obowiązkowa, ponieważ pozwala na regenerację zdrowia podczas prowadzenia starcia.

Kolejne zdolności można rozwijać według własnych potrzeb. Jeśli dużo eksplorujesz i na każdym kroku szukasz sekretów, to przyda się Objawienie. Jeśli dużo walczysz wręcz, to warto pomyśleć Mistrzostwie broni, a przy częstym korzystanie z łuku przyda się Niszczący strzał.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami