Assassin's Creed Odyssey - jak zapisać i wczytać grę

Save automatyczny i manualny.

W grze istnieje kilka możliwości zapisywania gry:

  • Automatyczny zapis - jak sama nazwa wskazuje dochodzi do niego automatycznie wraz z postępami w grze. Na ogół zapis tego rodzaju jest dokonywany w ważnych miejscach, takich jak początek czy koniec misji. Należy pamiętać, że kolejne zapisy są nadpisywane przez poprzednie.
  • Szybki zapis - możesz z niego skorzystać po przejściu na menu z mapą i wciśnięciu strzałki w górę. Gra posiada pięć miejsc, które są stopniowo nadpisywane. Jest to dobra opcja, jeśli chcemy sami zapisać grę przed jakimś ważnym momentem (np. bitwą lub eksploracją fortu).
  • Ręczny zapis - możemy też dokonać stałego zapisu gry, który nie będzie nadpisywany (chyba, że sami to uczynimy), i do którego będzie można wrócić w przyszłości. Warto je wykonywać przed ważnymi wydarzeniami, a zwłaszcza wyborami, które potem będziemy chcieli zmienić. Aby go wykonać przejdź do głównego menu (1), wybierz opcję Zapisz (2), wybierz miejsce zapisu (3), po czym wciśnij i przytrzymaj odpowiedni klawisz (4).
wy004

Należy przy tym pamiętać, że zapisy szybki i ręczny nie są dostępne podczas walki oraz wykonywania niektórych czynności (np. przebywania na terenie zagrożonym - żółte oznaczenie na górze ekranu).

Aby wczytać grę wystarczy w menu głównym skorzystać z opcji Wczytaj i wybrać interesujący nas zapis. W przypadku śmierci gra automatycznie zapyta czy ma wczytać ostatni zapis czy przenieść nas do listy z zapisami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami