Assassin's Creed Odyssey - jak używać pochodni

Jak wyjąć pochodnię i do czego służy.

Pochodnia jest jednym z ciekawszych przedmiotów dostępnych podczas gry.

Chociaż na pierwszy rzut oka na to nie wygląda, to posiada szereg przydatnych zastosowań związanych nie tylko z eksploracją, ale również walką czy podpalaniem niektórych rzeczy.

W jednej z pierwszych misji, podczas których będziesz zwiedzał jaskinię, gra poinformuje o możliwości korzystania z pochodni. Aby jej użyć wystarczy wcisnąć strzałkę w prawo.

Uwaga - ilość pochodni w ekwipunku bohatera jest nieograniczona. Jeśli bohater ją wyrzuci lub straci, na przykład podczas walki, to wystarczy wybrać ją ponownie, a w ręku postaci pojawi się kolejna.

wy006

W ten sposób bohater zamieni broń na pochodnię. Oprócz rozświetlania zaciemnionych lokacji, pochodnia przydaje się także w innych sytuacjach. Chodzi między innymi o możliwość podpalania przedmiotów (zwłaszcza wrogich składów wojskowych), a także niektórych budynków (np. silosów), co przyczynia się do zmniejszania siły wrogów w danym regionie.

Ponadto możesz korzystać z pochodni, jak z broni. Wprawdzie nie zadaje zbyt dużych obrażeń, ale możesz nią podpalać przeciwników oraz niektóre elementy otoczenia, takie jak łatwopalne ciecze.

Umożliwia to stworzenie przewagi na polu bitwy - wystarczy bowiem zaatakować rywala w taki sposób, aby trafił w płomienie i stanął w ogniu. Należy jednak uważać, aby samemu się nie podpalić.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami