Assassin's Creed Odyssey - jak szybko zdobywać doświadczenie i awansować bohatera

Sposoby na rozwój i wzmacnianie postaci.

W Assassin's Creed Odyssey zdobywanie punktów doświadczenia wygląda podobnie, jak w grach fabularnych. Opis nagradzanych punktami czynności znajdziesz poniżej.

Pamiętaj, że bieżący poziom bohatera znajduje się w ikonie tarczy w prawym górnym narożniku ekranu (1).

Możesz tu również sprawdzić pasek postępu (2), czyli ile jeszcze punktów brakuje do kolejnego poziomu, a także ile punktów zdolności (3) udało się bohaterowi uzbierać.

Awansowanie na kolejne poziomy zapewnia dostęp do coraz bardziej zaawansowanych zdolności. Ich odblokowywanie ułatwia rozgrywkę i sprawia, że możemy dostosować styl gry do własnych preferencji.

Bohater otrzymuje punkty doświadczenia przede wszystkim za:

wy002
  • Wykonywanie misji - zarówno głównych, jak i dodatkowych. Te, które są najwięcej warte oznaczono złotą ikoną z napisem XP (mniej punktowane posiadają ikonę niebieską).
  • Przeszukiwanie lokacji - w wielu miejscach, oznaczonych na początku na mapie białym znakiem zapytania, skrywają się różne zadania do wykonania. Najczęściej chodzi i zabicie jakiegoś przeciwnika i/lub odkrycie skrzyni ze skarbem. Wykonanie wszystkich czynności w danym miejscu zapewnia bohaterowi dodatkowe punkty doświadczenia.
  • Zabijanie silnych przeciwników - chodzi tu głównie o najemników, którzy będą próbowali zabić głównego bohatera. Z czasem będziemy trafiać na coraz potężniejszych rywali, a ich zabijanie zapewni nam sporo punktów doświadczenia.
  • Rozgrywanie bitew - wraz z postępami w grze będziemy w stanie opanowywać całe regiony greckiego wybrzeża. Ich zajmowanie jest kolejnym sposobem na rozwijanie postaci.
  • Branie udziału w walkach na arenie - dotyczy to późniejszego etapu gry, kiedy bohater osiągnie 25 poziom. Będzie mógł wtedy wziąć udział w dobrze punktowanych potyczkach.
  • Odkrywanie nowych miejsc - w grze punktowane są również tego typu akcje. Nie zapewniają wprawdzie zbyt dużo punktów doświadczenia, ale ponieważ zdarzają się często, to z czasem ich sumy mogą być całkiem spore.

Warto mieć na uwadze, że rozwój kampanii fabularnej jest bezpośrednio związany z rozwojem bohatera. Kolejne misje i cele wymagają bowiem coraz bardziej zaawansowanej postaci i jeśli nie będziesz wypełniał misji pobocznych, to może okazać, że bohater będzie zwyczajnie zbyt słaby, żeby kontynuować wątek główny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami