Assassin's Creed Odyssey - jak leczyć bohatera

Poznaj sposoby przywracania postaci do pełni zdrowia.

Zdrowie jest podstawowym wskaźnikiem głównego bohatera. Kiedy jego wartość spadnie do zera, to nastąpi tak zwana desynchronizacja, co w praktyce oznacza śmierć postaci. W takim przypadku możliwe jest już tylko wczytanie jednego z zapisów gry.

Poziom zdrowia pojawia się na dole ekranu. Określa je biały pasek - im więcej zdrowia posiadamy, tym bardziej jest zapełniony. Warto mieć na uwadze, że jest on podzielony na segmenty, które czasami (np. podczas walki), częściowo się regenerują. Sam poziom zdrowia wzrasta wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczenia.

Warto przy tym pamiętać, że zdrowie możemy stracić na wiele różnych sposobów, niekoniecznie walcząc z przeciwnikami. Chodzi tu między innymi o spadanie z wysokości, zbyt długie przebywanie pod wodą czy też wpływ innych elementów, takich jak trucizny czy ogień, które zabierają zdrowie stopniowo przez pewien czas.

Istnieją dwie możliwości regenerowania zdrowia głównej postaci. Jeśli w danej chwili nie walczymy, to wystarczy nieco poczekać, a po chwili pasek zdrowia zregeneruje się sam.

wy003

W trakcie walki regeneracja jest wyłączona (tzn. odnawiają się tylko pojedyncze segmenty całego paska zdrowia). W tym przypadku należy skorzystać z ucieczki, aby oddalić się od wrogów (wyjść z pola, w którym pasek na górze ekranu jest czerwony) i poczekać, aż zdrowie wróci do normy.

Druga możliwość to rozwinięcie specjalnej zdolności o nazwie Drugi oddech (1). Jej użycie odnawia część zdrowia (im bardziej ją rozwiniemy, tym więcej), ale wymaga do tego skorzystania z paska adrenaliny. Ponowne jej użycie jest możliwe dopiero po jej ponownym naładowaniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami