Assassin's Creed Odyssey - czy przestępstwa są karane

Poznaj system przestępstw i karalności w grze. Kradzież, zabójstwa, walki morskie.

W Assassin's Creed Odyssey autorzy przygotowali system przestępstw obejmujący listę czynności, za które nasz bohater może zostać ścigany i karany.

Poniżej znajdziecie informacje na temat, jakie czyny są zabronione, jakie są za nie kary oraz, jak można "odpokutować" swoje czyny.

W trakcie przygody główny bohater może dokonywać kilka rodzajów czynności niezgodnych z prawem. Chodzi tu zwłaszcza o:

  • Kradzieże - branie przedmiotów o czerwonym zabarwieniu, pod warunkiem, że ktoś będzie świadkiem kradzieży.
  • Morderstwa - niezależnie od tego kogo zabijesz (cywila czy wojskowego, wyjątkiem są najemnicy), jeśli moment morderstwa zobaczą świadkowie.
  • Walka z innymi statkami - niemal zawsze jest to przestępstwo i to bez względu na formę (ostrzelanie, abordaż).
wy001

Popełnianie powyższych przestępstw sprawia, że w prawym dolnym narożniku ekranu zapełnia się czerwony pasek (1). Jeśli dojdzie do hełmu, to za bohaterem zostanie rozesłany list gończy i zacznie na niego polować jeden z najemników (czerwona ikona hełmu na mapie świata).

W sumie na bohatera może polować jednocześnie, aż 5 najemników (możesz ich zabijać, gdy są na zbliżonym poziomie albo unikać, gdy przewyższają bohatera siłą).

Poziom przestępczości można jednak zredukować. W tym celu należy zapłacić grzywnę - możliwość taka pojawia się na mapie, a konkretnie w jej prawym dolnym narożniku (2). Zapłacić można za anulowanie jednego listu gończego lub wszystkich naraz.

Druga możliwość to zabicie osoby wystawiającej list gończy (są one oznaczone na mapie ikoną czerwonej sakiewki z nożem (3)).

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami