Ujawniono aktorki, które wcielą się w dwie główne role kobiece w serialu Wiedźmin od Netflixa. Anya Chalotra zagra czarodziejkę Yennefer, a Freya Allan młodą Ciri.

Obydwie aktorki nie występowały wcześniej w dużych produkcjach. Nie są więc rozpoznawalne w takim stopniu, jak Henry Cavill, który wcieli się w Geralta z Rivii.

Poinformowano też o innych postaciach. Przedstawiciele platformy Netflix ujawnili, że Jodhi May („Gra o Tron”, „Geniusz”) zagra królową Calanthe, Bjorn Hlynur Haraldsson („Fortitude”) został obsadzony jako król Eist Tuirseach, a Adam Levy („Knightfall”, „Przekręt”) wystąpi w roli druida Myszowora.

MyAnna Buring („Lista płatnych zleceń”) wcieli się w Tissaię z akademii w Aretuzie. Inne czarodziejki to między innymi Fringilla, którą zagra Mimi Ndiweni („Black Earth Rising”) czy Sabrina, w którą wcieli się Therica Wilson-Read („Profil”). Księżniczkę Renfri zagra Millie Brady („Teen Spirit”, „Upadek królestwa”).

FOTOOT

Zdjęcia do serialu Wiedźmin produkcji Netflixa rozpoczną się 5 listopada. Twórcy nagrają składającą się z ośmiu odcinków serię między innymi na Węgrzech, w Budapeszcie.

Serial Wiedźmin ma opierać się przede wszystkim na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, ale obecność choćby Sabriny czy Tissai sugeruje, że scenarzyści sięgnęli też do powieści.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały