Deweloperzy ze studia Rockstar umożliwili nieuleczalnie choremu graczowi zapoznanie się z wczesną wersją Red Dead Redemption 2 - kolejnej produkcji firmy osadzonej na Dzikim Zachodzie.

Jurian z Holandii cierpi na nerwiakowłókniakowatość typu 2 - chorobę genetyczną, w wyniku której u w ciele pacjenta pojawiają się guzy nowotworowe. Młodzieniec czeka na następną odsłonę wirtualnego westernu, ale zdaje sobie sprawę, że może nie doczekać debiutu.

Ojciec chłopaka poprosił więc holenderski oddział Rockstara o przedpremierowe udostępnienie gry. Firma chciała spełnić prośbę, ale nie mogła podjąć tak ważnej decyzji sama, dlatego skontaktowała się z centralą, która wyraziła zgodę i wysłała dwóch przedstawicieli studia z kopią tytułu (dzięki, Gamersnet).

01
Jurian mógł zagrać w Red Dead Redemption 2

Zobacz też: Graliśmy w Red Dead Redemption 2 - kandydat na grę generacji

Młody Holender otrzymał możliwość zagrania we wczesną wersję produkcji przez kilka godzin we własnym domu. Nie mógł co prawda ukończyć całej kampanii fabularnej, ale zapoznał się z dużym fragmentem gry, wykonując część misji i eksplorując Dziki Zachód.

Warto zaznaczyć, że Rockstar nie jest jedyną firmą spełniającą marzenia chorych fanów wirtualnej rozrywki. Niedawno Bethesda pozwoliła 12-latkowi z Wirginii przetestować nastawione na sieciową rozgrywkę Fallout 76.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaRed Dead Redemption 2 - Recenzja

Wspaniały Dziki Zachód, jakiego jeszcze nie znacie.

Red Dead Redemption 2 - Ponowna próba; Marzenie o nowej przyszłości

Misja główna: zacieśniamy więzy rodzinne przed wielkim finałem.

Fortnite drugim najpopularniejszym hasłem w serwisie Pornhub w 2018 roku

Żeński Bowser z Mario najczęściej szukaną postacią z gier.