Assassin's Creed Odyssey - grobowce: Attyka (Grobowiec Eteoklesa, Mykeński grobowiec Ajaksa)

Docieramy do grobowców i plądrujemy je.

W Attyce znajdują się dwa grobowce. Jeden z nich położony jest w części lądowej regionu, a drugi na Wyspie Salaminie.

Ukończenie grobowców wiąże się ze zdobyciem dodatkowych punktów zdolności, w tym wypadku aż dwóch, jeśli oczywiście poszukamy starożytnych stel w jednej, jak i drugiej lokacji.

Jeśli nie możesz znaleźć poniższych grobowców, skorzystaj z naszej mapy, gdzie zaznaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca w tym regionie: Assassin's Creed Odyssey - Attyka: mapa

Poniżej zamieściliśmy opis przejścia:

Grobowiec Eteoklesa

Gdy zbliżysz się do lokacji z grobowcem, ujrzysz kilka wejść do podziemnych komnat. Tylko jedno z nich prowadzi do właściwego grobowca. Wybierz te, przed którym stoją dwa duże posągi greckich żołnierzy (zaznaczyliśmy je strzałką na poniższym obrazie).

049

Po wejściu do grobowca omiń pierwsze pomieszczenie z sarkofagiem i przejdź do kolejnego. Zniszcz charakterystyczną ścianę i idź w dół dalej korytarzem. Uważaj na pułapki umieszczone w podłodze, a także węże, które z pewnością napotkasz.

Gdy dotrzesz do pomieszczenia z sarkofagiem i posągiem, skręć w prawo (1) . Możesz, co prawda, zniszczyć dzbany, by odkryć komnatę za ścianą (2), ale nic ciekawego tam nie znajdziesz.

050

Podążaj w dół korytarzem, aż dotrzesz do pomieszczenia z drewnianymi ścianami. Rozwal dzbany (3) po lewej. Następnie ograb kufer z zawartości i przesuń regał (4).

051

We wnęce wysuń kolejny regał w miejsce, gdzie znajdował się ten pierwszy (5). Odblokujesz przejście.

052

Korytarzem dojdziesz do pomieszczenia, w którym znajduje się starożytna stela. Po drodze uważaj na pułapki i węże. Dotknij płyty nagrobnej, aby wchłonąć jeden punkt zdolności. Obok steli znajduje się skrzynia ze skarbem, a za nią regał, który przesuń.

053

Przejdź do kolejnego pomieszczenia. Zwróć uwagę na dwie pułapki w podłodze (6). Po drugiej stronie zniszcz ścianę i opuść grobowiec.

Grobowiec: Mykeński grobowiec Ajaksa

Mykeński grobowiec Ajaksa znajduje się w samym środku Wyspy Salaminy. Wejście do podziemnej budowli może pilnować kilku przeciwników, także bądź ostrożny, gdy podejdziesz bliżej.

054

Rozbij ścianę w pomieszczeniu, w którym stoi dzban i ołtarz na środku. Następnie idź w dół po schodach, omijając pułapkę w podłodze. Dotrzesz do rozwidlenia korytarza. Na lewo znajduje się pomieszczenie (7), gdzie odnajdziesz trochę skarbów. Idąc prosto (8), a dojdziesz do komnaty z trzema przejściami w ścianie.

  • Po lewej stronie komnaty (9) znajduje się pomieszczenie z dwoma pułapkami i wężami, nie warto tam wchodzić.
  • Po prawej stronie komnaty (10) znajduje się pomieszczenie, gdzie stoi skrzynia ze skarbem.
  • Na wprost (11) znajduje się korytarz, którym dotrzesz do miejsca, gdzie stoi stela. Idąc schodami w górę, uważaj na pułapki i węże. Gdy dotrzesz do pomieszczenia z dziurą w podłodze, zeskocz na niższy poziom. Tam znajdziesz stelę, skrzynię i pudełeczko ze skarbem.
055

Aby wyjść z tego pomieszczenia przesuń regał i przejdź przez wyrwę w ścianie, ale uważaj na pułapkę w podłodze. Ominiesz ją, szybko przechodząc do korytarza. Następnie skręć w lewo i podążaj schodami w górę, by wyjść z grobowca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami