Przezroczyste PS4 i nie tylko - najciekawsze edycje limitowane PlayStation 4

Konsole od Sony, które przyciągają spojrzenie.

Premiera nowej generacji konsol, niezależnie od producenta, to zawsze bardzo duże wydarzenie. Gracze szaleją, ustawiają się w kolejkach po upragniony sprzęt, a często nawet obchodzą się smakiem, gdy okazuje się, że dany sklep nie posiadał wystarczającej liczby konsol.

Kurz jednak po jakimś czasie opada, a producenci pracują w pocie czoła nad ulepszonymi wersjami sprzętu - a to chudszymi, a to z podwyższoną wydajnością. W końcu i takie wersje powoli nasycają rynek, ale to nie wszystko.

Pozostają więc wersje kolekcjonerskie, które charakteryzują się zwykle innym wzornictwem oraz wyposażeniem, często bazującym na motywie danej gry.

Najczęściej to edycje droższe i o ograniczonym nakładzie, nierzadko nawiązujące do ekskluzywnych - choć nie tylko! - gier na daną platformę. Dziś przyglądamy się najciekawszym edycjom limitowanym konsoli PlayStation 4.

PlayStation 4 Pro 500 Million Limited Edition

Rozpoczynamy od nie lada gratki, bo specjalnej, limitowanej edycji, która powstała z okazji sprzedaży 500 milionów konsol z logo PlayStation - od oryginalnej konsoli, poprzez wszystkie kolejne generacje, PSP Go, PS Vita, a skończywszy na obecnej generacji. Omawiana wersja została wyprodukowana w zaledwie 50 tysiącach egzemplarzy, z czego do Polski trafiło tylko kilkaset.

01

Sprzedaż została uruchomiona w sierpniu 2018 roku i błyskawicznie wyczerpano cały nakład. Nie ma zresztą co się dziwić, gdyż Sony zadbało o unikatowość tej edycji. W oczy rzuca się przede wszystkim głęboki, niebieski kolor obudowy, która jest także przezroczysta, ukazując wnętrze i podzespoły konsoli - świetny efekt potęguje jeszcze symboliczne podświetlenie.

W podobnym stylu został wykonany także pad DualShock 4, w którym widoczne są silniki wibracyjne. W zestawie znajduje się także granatowa PlayStation Camera, monofoniczny zestaw słuchawkowy oraz dopasowana kolorystycznie podstawka, dzięki której konsolę możemy postawić w pionie.

02

Każdy egzemplarz na froncie posiada indywidualną miedzianą tabliczkę z wytłoczonym numerem sprzętu. W tym samym kolorze występują również wszystkie inne akcenty na konsoli oraz padzie. PlayStation 4 Pro 500 Million Limited Edition to jednak nie tylko oryginalny design - opisywana wersja posiada także dysk twardy o pojemności 2 TB, a więc dwa razy więcej od „zwykłej” wersji Pro.

Z racji na sporą wartość kolekcjonerską i niewielki nakład, opisywany model sprzedał się praktycznie od razu - dziś sprzętu nie da się już kupić w oficjalnej dystrybucji, a jedyna szansa na zdobycie konsoli to odkupienie jej od innego posiadacza.

03

Żadne zdjęcie nie odda tego, jak świetnie prezentuje się opisywana edycja na żywo. Co ciekawe, w zacienionym pomieszczeniu na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z klasyczną, czarną wersją konsoli. Jedynie miedziane wstawki sugerują, że to inna wersja sprzętu.

Gdy jednak się przyjrzymy, odkrywamy śliczną głębię ciemnego, niebieskiego koloru i lekko widocznych podzespołów. Całość jest subtelnie podkreślona przez świecący front pod otworem na płyty.

04

PS4 Pro - Edycja Limitowana Marvel's Spider Man

O ile opisywany poprzednik stawiał na stonowaną kolorystykę, tak Sony zawsze potrafiło stworzyć także odważniejsze warianty swojej konsoli. Edycja limitowana konsoli PlayStation 4 Pro wypuszczona na rynek z okazji premiery Marvel's Spider-Man cechuje się jaskrawo-czerwoną obudową.

spider

Konsola niewątpliwie rzuca się w oczy, a uwagę przyciąga także wielkie, białe logo Spider-Mana na górnej części obudowy. Czerwony jest także pad w zestawie - wszelkie przyciski są jednak białe, co gwarantuje bardzo ciekawy kontrast z czarnym panelem dotykowym. W komplecie znajduje się także sama gra oraz cyfrowy dodatek Miasto, które nigdy nie śpi.

PS4 Slim 1TB Gran Turismo Edition

Nie zawsze trzeba uciekać się w jaskrawe kolory, aby przyciągnąć uwagę gracza. W przeciwieństwie do opisywanej wyżej edycji Marvel's Spider-Man, wersja przeznaczona z myślą o Gran Turismo Sport stawia na silne i klasyczne kontrasty.

Konsola w tej wersji występuje tylko jako Slim, a więc jej obudowa składa się z dwóch głównych bloków (a nie trzech, jak ma to miejsce w wersji Pro) - dolny jest klasyczny, czyli czarny, a góra jest srebrna. Górny panel posiada także logo Gran Turismo Sport.

gts

Logo znajduje się również na panelu dotykowym kontrolera, który także stawia na połączenie srebrnego i czarnego koloru - to jeden z bardziej eleganckich wariantów kolorystycznych urządzenia DualShock 4.

PS4 Days of Play 2018

Konsolą bardzo elegancką, ale wciąż w odważnej kolorystyce, jest wersja przygotowana z okazji wydarzenia Days of Play 2018. W ciągu kilkunastu dni trwania, gracze mogli nabyć sprzęt i gry Sony w bardzo atrakcyjnych cenach i z tej okazji przygotowano również specjalną wersję PlayStation 4 Slim.

dop

Konsola charakteryzuje się przepięknym odcieniem niebieskiego koloru, z wyróżniającymi się na górze symbolami przycisków DualShocka. Sam pad również pozostał niebieski, a przyciski czarne. Panel dotykowy pokrywają malutkie ikony przycisków, nadając całości wyjątkowy wygląd.

PS4 Pro - Edycja Limitowana God of War

Prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych edycji limitowanych konsoli PlayStation 4 Pro. Została wydana z okazji ukazania się najnowszej odsłony God of War - ekskluzywna gra na konsolę Sony zdobyła mnóstwo wysokich ocen od krytyków oraz graczy na całym świecie.

gow

Edycja limitowana konsoli cechuje się bardzo oryginalnym wzornictwem i świetnie kontrastującymi ze sobą kolorami - srebrnym, złotym oraz czarnym. Tak naprawdę żadna z fotografii nie przedstawi w pełni piękna edycji God of War - na żywo prezentuje się po prostu jeszcze lepiej. Prawdopodobnie też z tego powodu cały nakład edycji sprzedał się błyskawicznie.

PlayStation 4 - 20th Anniversary Edition

W tym miejscu wspominamy o kolejnej, najstarszej ze wszystkich edycji kolekcjonerskich PlayStation 4. Urządzenie zadebiutowało w grudniu 2014 roku z okazji 20-lecia debiutu pierwszej wersji urządzenia.

20th

Nie obyło się zatem bez nawiązania do oryginalnego PlayStation - całość ukazała się w kolorze szarym, a faktura urządzenia składała się z malutkich ikon pada DualShock. Logo konsoli wystąpiło także w oryginalnych, wielokolorowych barwach.

Podobnie jak opisywana na początku artykułu konsola w wersji 500 Million Limited Edition, tak również 20th Anniversary Edition ukazało się na rynku w bardzo ograniczonej liczbie. Wyprodukowano jej bowiem tylko 12300 sztuk, a cena urządzenia opiewała na kwotę 500 euro w dniu premiery. Dziś nie da się jej kupić z pierwszej ręki, a ceny na rynku wtórnym osiągają nawet kilka tysięcy złotych.

Która wersja podoba się wam najbardziej? A może sami posiadacie w domu unikatowy sprzęt, którym chcielibyście się pochwalić? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami