Assassin's Creed Odyssey popularniejsze na Steamie niż Origins w okresie premiery

Najwyższa liczba jednocześnie aktywnych graczy.

Wydane przed weekendem Assassin's Creed Odyssey cieszy się dużym zainteresowaniem posiadaczy PC. Z danych platformy Steam wynika, że w minioną niedzielę liczba jednocześnie aktywnych graczy wyniosła blisko 62 tysiące.

To najlepszy wynik w historii cyklu o zabójcach w kapturach. Rezultat jest wyższy o 33 procent względem dotychczasowego rekordu, który należał do Origins - w ubiegłoroczną odsłonę w tym samym czasie grało ponad 41,5 tysiąca osób.

Warto przy tym zaznaczyć, że liczba jednocześnie aktywnych graczy przez większość czasu nie spada poniżej 46 tysięcy. Wyjątkiem był dzisiejszy poranek, gdy w produkcji zalogowanych było „tylko” około 27 tysięcy użytkowników.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Akcję gry osadzono w starożytnej Grecji. Wcielamy się w Alexiosa lub Kassandrę, czyli potomków Leonidasa - legendarnego władcy Sparty. Wśród wprowadzonych przez twórców innowacji są wybory wpływające na rozwój fabuły.

Assassin's Creed Odyssey dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. „Popularna seria wciąż oferuje coś ciekawego dla wiernych fanów, ale też zmienia się na tyle - w przemyślany sposób - by zainteresować nowych graczy. Złoty środek został zachowany” - czytamy w recenzji tytułu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami