Assassin's Creed Odyssey - wszystkie grobowce

Grobowce, starożytna stela, dodatkowy punkt zdolności.

Wirtualna Grecja stworzona na potrzeby gry Assassin's Creed Odyssey jest rozległa. Świat gry jest ogromny. Gracz, który zechce zwiedzić go w wzdłuż i wszerz musi zarezerwować sobie bardzo dużo czasu. A gdyby było mało lądowych lokacji, twórcy gry oddali do dyspozycji również te podziemne, takie jak groty, jaskinie i grobowce.

O ile te pierwsze lokacje (groty i jaskinie) mają do zaoferowania standardowe aktywności, takie jak odnalezienie skarbów czy zabicie określanej liczby przeciwników, to w grobowcach odnajdziemy większe atrakcje.

Tego typu miejsca charakteryzują się bowiem ciągiem podziemnych korytarzy i pomieszczeń, do których nierzadko prowadzą ukryte przejścia. Ukończenie grobowca wiąże się ze znalezieniem starożytnej steli, czyli swego rodzaju kamiennego pomnika nagrobnego, ustawionego pionowo.

Dotknięcie steli sprawi, że zdobędziemy dodatkowy punkt zdolności. Dlatego warto szukać grobowców, wędrując po Grecji, i poświęcić nieco czasu na ich eksplorację. Przecież punktów umiejętności nigdy nie za dużo!

033

W grobowcach, oprócz starożytnych steli, znajdziemy również skrzynie, kufry i pudełeczka ze skarbami, w których poukrywane są różne elementy ekwipunku oraz drachmy.

Grobowce

Wchodząc do grobowca, warto od razu wyciągnąć pochodnię. W tych podziemnych lokacjach jest mało światła. Należy również pamiętać o pułapkach i wężach, które tutaj spotkamy. Gady potrafią bowiem niezauważenie zaatakować z ukrycia, a pułapki najczęściej umieszczone są w podłodze. Dlatego też rozglądajmy się uważnie w poszukiwaniu zagrożenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami