Assassin's Creed Odyssey - Lokryda: misje poboczne

Zadania dodatkowe: Wartości rodzinne, Konfiskata.

Lokryda jest niewielką krainą położoną na wschód Fokidy i na północ od Beocji. Posiada dostęp do morza, a w północnych częściach znajdują się kopalnie soli.

Charakterystycznym miejsce w Lokrydii jest region o nazwie Zatoka Czerwonego Jeziora (wschodnia część krainy), w której można odnaleźć charakterystyczne jezioro o czerwonej barwie.

Podobnie, jak w innych regionach znajdziemy tu również sporo miejsc do odwiedzenie, a także pewne zadania do wykonania.

Na bieżącej stronie opisujemy misje poboczne, których wykonania można się podjąć podczas pobytu w krainie. A są to:

  • Wartości rodzinne
  • Konfiskata.

Wartości rodzinne

Zadanie możesz rozpocząć po dotarciu na północny wschód krainy. W dzielnicy portowej (A) natkniesz się na scenę, w której zamknięty w klatce syn mówi rodzicom, że z niej nie wyjdzie.

Okazuje się, że młodzieniec był u wyroczni, która stwierdziła, że zabije rodziców. Aby zapewnić im bezpieczeństwo poprosi bohatera o dostarczenie rodzicom miecza i tarczy. Najpierw należy udać się do pobliskiego kowala i porozmawiać z nim o mieczu.

d027

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Okaże się, że chętnie przekaże go bohaterowi, ale jeśli ten dostarczy mu najpierw roślin na potencję. Rosną one w pobliskim lesie (B). Warto wysłać do niego Ikarosa, który może oznaczyć je z powietrza.

Są to charakterystyczne rośliny (1), których w sumie musisz zebrać 5. W zadaniu mogą przeszkadzać dzikie zwierzęta, z którymi będziesz musiał się rozprawiać. Wróć do kowala i jeśli chcesz, to nawiąż z nim romans. Następnie wróć do portu i powiedz o powodzeniu misji.

Konfiskata

Zadanie to rozpocznie się automatycznie (A) po ukończeniu poprzedniej misji pobocznej o nazwie Wartości rodzinne. Po odzyskaniu mieczu przychodzi teraz kolej na zdobycie tarczy.

d028

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W trakcie rozmowy bohater dowie się, że została ona zrabowana przez bandytów. Udaj się do ich obozu na południowym zachodzie (B). Przed jaskinią znajduje się spory oddział wrogów - możesz odwrócić ich uwagę i szybko wejść do jaskini lub rozprawić się z nimi.

Bez względu na podjęty wariant wejdź do jaskini i rozpraw się z szefową szajki (1) oraz jej rysiem. Następnie przeszukaj ciało kobiety, przy której znajdziesz tarczę. Wróć z nią do rodziny, co zakończy misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami