Assassin's Creed Odyssey zadebiutowało wczoraj, ale gracze zdołali już odkryć wiele sekretów umieszczonych w produkcji. Gra zawiera odniesienia (tak zwane easter-eggi) do innych tytułów i produktów popkultury.

Najwięcej jest nawiązań do pozycji Ubisoftu, w tym serii Splinter Cell oraz Prince of Persia. Pojawiły się również „mrugnięcia okiem” do projektów autorstwa innych firm i filmów kinowych. Warto jednak zaznaczyć, że opisy ciekawostek mogą zdradzać szczegóły fabularne.

Pojedynek Czarnej Pantery

Gracze, którzy zawędrują na szczyt góry Gortyn, ujrzą obserwowany przez grupę ludzi pojedynek dwóch mężczyzn. Sekwencja jest kopią walki między T'Challą a Killmongerem z filmu „Czarna Pantera”. Co ciekawe, istnieje opcja zrzucenia obu wojowników ze skały.

Książę Persji w Grecji

Do zamówień przedpremierowych dodawano rozszerzenie Niewidomy władca. W skład DLC wchodzi misja o wymownej nazwie Książę Persji (Prince of Persia), co jest ewidentnym odniesieniem do słynnego cyklu Ubisoftu.

W zadaniu Alexios lub Kassandra spotykają Artakserksesa - niewidomego podającego się za jednego z dwóch synów władcy Persji, Kserksesa I (pierwszej osoby zabitej ukrytym ostrzem). Mężczyzna miał być następcą tronu, ale został wygnany przez brata.

Tu był Sam Fisher

W Assassin's Creed Odyssey nie zabrakło oczywiście wątków współczesnych. W scenach rozgrywających się w teraźniejszości uważni gracze mogą odnaleźć gogle należące do Sama Fishera - bohatera serii Splinter Cell.

assassins_creed_odyssey_splinter_cell
Sam Fisher zostawił swój sprzęt

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Szalony Kórlik

W sekwencjach współczesnych deweloperzy ukryli również figurkę jednego z Kórlików. Statuetkę szalonego zwierzaka znanego z cyklu o przygodach Raymana umieszczono w kryjówce głównej bohaterki.

assassins_creed_odyssey_korliki
Kórliki są wszędzie

Wizyta w Quebec

W teraźniejszości natrafić można także na magazyn podróżniczy zachęcający do wizyty w kanadyjskim Quebec. Warto zaznaczyć, że w tym mieście swoją siedzibę ma jeden z oddziałów Ubisoftu odpowiedzialnych za rozwój Assassin's Creed.

assassins_creed_odyssey_quebec
Czas zaplanować podróż

Spotkanie z Korokiem

Na terenie starożytnej Grecji znajduje się wysepka z kamiennym kręgiem, pośrodku którego stoi figurka. Bliższe oględziny ujawniają, że przedstawia Koroka - leśnego duszka znanego z serii The Legend of Zelda od Nintendo.

Tajemniczy miecz

Osoby, które wejdą na szczyt śnieżnej góry Lakonia, natrafią na tkwiący w skale tajemniczy miecz. Nie jest to jasne, ale wydaje się, że oręż jest kolejnym odniesieniem do The Legend of Zelda lub nawiązaniem do Króla Artura.

Assassin's Creed Odyssey dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki