Podobno piękną ofensywą sprzedaje się bilety, ale to skuteczne defensywa wygrywa mistrzostwa. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza obserwując dzisiejszą piłkę nożną. Co prawda aby wygrać w FIFA 19 należy także strzelać bramki, ale co jeśli trafimy na rywala znacznie od nas lepszego?

Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak próbować odpierać ataki przeciwnika. W tym celu musimy pamiętać o podstawach związanych ze sterowaniem:

  • odbiór klasyczny - ○ (PS4) / B (X1)
  • wślizg - □ (PS4) / X (X1)
  • pressing drugiego zawodnika - R1 (PS4) / RB (X1)
  • wyjście bramkarzem - ∆ (PS4) / Y (X1)

W menu gier treningowych, które możesz znaleźć po przejściu na zakładkę „Graj”, znajduje się specjalna sekcja poświęcona właśnie obronie i defensywie. Wiele z tych mini gier możesz znać z poprzednich odsłon gry. Ten dział treningów dzieli się na obronę, zaawansowaną obronę i sterowanie bramkarzem.

026

Rozpoczynasz od bardzo prostych gier, polegających po prostu na przejęciu piłki od rywala zmierzającego w kierunku twojej bramki. Zabrać piłkę możesz w dowolny sposób, jednak uważaj, gdyż metoda wślizgiem jest bardzo ryzykowna.

Kolejną próbą jest przecinanie podania pomiędzy dwoma przeciwnikami. Musisz znajdować się jednocześnie w dwóch prostokątach z przerywanej linii, jak na powyższym obrazku. Wybiegnięcie z nieruchomego sprawi, że runda zostanie niezaliczona, natomiast w ruchomym musisz się znajdować, aby przeciąć podanie.

Kolejny etap to zabieranie piłki na małym boisku i niedopuszczenie, aby rywal trafił do siatki małej bramki. Jeśli nie odbierzesz piłki, a także gdy przeciwnik strzeli gola, stracisz kolejne punkty. Większość kolejnych zadań w treningu obrony polegać będzie na przejmowaniu piłki od rywali w różnych wariantach.

027
Obserwuj strzałki, które wskazują przybliżony kierunek strzału

Defensywa to nie tylko obrońcy, ale także bramkarze. W ramach treningu możesz sterować golkiperem, a same ćwiczenia mogą być pomocne w przypadku, gdy chcemy rozgrywać karierę zawodnika właśnie na tej pozycji.

Kolejne treningi bramkarskie polegają choćby na przejmowaniu dośrodkowania - staraj się wybiegać wówczas przed zawodnika w polu karnym. Nie możesz jednak robić tego zbyt wcześnie, a także zbyt późno. Nie są potrzebne wówczas dodatkowe przyciski - sterujesz golkiperem lewym analogiem, a prawym nadajesz dodatkowy kierunek, tak zwaną paradę.

028

Najtrudniejsze pozostanie bramkarskie wyzwanie, które polega na bronieniu kolejnych piłek, wystrzeliwanych przez automaty lub zawodników.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFIFA 19 - Recenzja

Dynamiczna i wciągająca ewolucja serii.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.