Podobno piękną ofensywą sprzedaje się bilety, ale to skuteczne defensywa wygrywa mistrzostwa. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza obserwując dzisiejszą piłkę nożną. Co prawda aby wygrać w FIFA 19 należy także strzelać bramki, ale co jeśli trafimy na rywala znacznie od nas lepszego?

Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak próbować odpierać ataki przeciwnika. W tym celu musimy pamiętać o podstawach związanych ze sterowaniem:

  • odbiór klasyczny - ○ (PS4) / B (X1)
  • wślizg - □ (PS4) / X (X1)
  • pressing drugiego zawodnika - R1 (PS4) / RB (X1)
  • wyjście bramkarzem - ∆ (PS4) / Y (X1)

W menu gier treningowych, które możesz znaleźć po przejściu na zakładkę „Graj”, znajduje się specjalna sekcja poświęcona właśnie obronie i defensywie. Wiele z tych mini gier możesz znać z poprzednich odsłon gry. Ten dział treningów dzieli się na obronę, zaawansowaną obronę i sterowanie bramkarzem.

026

Rozpoczynasz od bardzo prostych gier, polegających po prostu na przejęciu piłki od rywala zmierzającego w kierunku twojej bramki. Zabrać piłkę możesz w dowolny sposób, jednak uważaj, gdyż metoda wślizgiem jest bardzo ryzykowna.

Kolejną próbą jest przecinanie podania pomiędzy dwoma przeciwnikami. Musisz znajdować się jednocześnie w dwóch prostokątach z przerywanej linii, jak na powyższym obrazku. Wybiegnięcie z nieruchomego sprawi, że runda zostanie niezaliczona, natomiast w ruchomym musisz się znajdować, aby przeciąć podanie.

Kolejny etap to zabieranie piłki na małym boisku i niedopuszczenie, aby rywal trafił do siatki małej bramki. Jeśli nie odbierzesz piłki, a także gdy przeciwnik strzeli gola, stracisz kolejne punkty. Większość kolejnych zadań w treningu obrony polegać będzie na przejmowaniu piłki od rywali w różnych wariantach.

027
Obserwuj strzałki, które wskazują przybliżony kierunek strzału

Defensywa to nie tylko obrońcy, ale także bramkarze. W ramach treningu możesz sterować golkiperem, a same ćwiczenia mogą być pomocne w przypadku, gdy chcemy rozgrywać karierę zawodnika właśnie na tej pozycji.

Kolejne treningi bramkarskie polegają choćby na przejmowaniu dośrodkowania - staraj się wybiegać wówczas przed zawodnika w polu karnym. Nie możesz jednak robić tego zbyt wcześnie, a także zbyt późno. Nie są potrzebne wówczas dodatkowe przyciski - sterujesz golkiperem lewym analogiem, a prawym nadajesz dodatkowy kierunek, tak zwaną paradę.

028

Najtrudniejsze pozostanie bramkarskie wyzwanie, które polega na bronieniu kolejnych piłek, wystrzeliwanych przez automaty lub zawodników.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFIFA 19 - Recenzja

Dynamiczna i wciągająca ewolucja serii.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Najnowsze

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

Apex Legends - skoki, ślizgi, szybki bieg: jak się poruszać

Wskazówki dotyczące poruszania się na polu bitwy.

Reklama