Drybling - czyli kontrolowanie piłki i poruszanie się z nią przy nodze - w FIFA 19 to bardzo ważny aspekt. Gra w bardzo mocny sposób stawia na pojedynki jeden na jednego, które w tegorocznej odsłonie serii przeszły sporą metamorfozę, stając się dużo bardziej fizycznymi.

Dlatego właśnie tak bardzo ważne jest kontrolowanie piłki przy nodze i poruszanie się z nią. Właśnie to nazywamy dryblingiem, a nie tylko sztuczki i triki, jak panuje powszechne przekonanie. Dobrą radą dla początkujących jest przede wszystkim odpuszczenie przycisku sprintu, jeśli chcemy ominąć rywala.

Gier treningowych związanych z dryblingiem w tym roku jest osiem i możesz dostać się do nich przez główny ekran gry, wybierając stosowną opcję w menu „Graj”. Jak co roku, producenci gry przygotowali nowe gry treningowe, a w przypadku dryblingu są to czerwone słupki, które są formą przeszkody w wyznaczonym celu.

023
Biegnij zgodnie ze wskazaniami strzałek, mijając przy tym wszelkie przeszkody, które mogą cię spowolnić i obciąć punkty za wynik końcowy

Podstawy dryblingu są dość proste, zwykle polegają na przejściu toru przeszkód różnego typu. Uważaj przy tym na czerwone słupki, które bardzo skutecznie spowalniają piłkarza. Każda kolejna gra będzie coraz trudniejsza. Czasami jednak zamiast słupków na murawie pojawią się po prostu miejsca, przez które musisz przebiec z piłką, tak jak na poniższym obrazku.

024

Większość z gier treningowych w ramach dryblingu kończy się próbą strzelenia bramki. Czasami między słupkami stoi bramkarz, innym razem zauważamy przeszkody, a jeszcze w innych sytuacjach bramka potrafi być pusta.

Jednym z kolejnych ćwiczeń jest poruszanie się po okręgu, w którym w zewnętrznym pierścieniu goni nas biały znacznik. Podczas przebieżki między czerwonymi słupkami najlepiej nie korzystać ze sprintu, a aktywować go tylko wtedy, gdy zaczniesz biec do białych strzałek między pachołkami. Po dotarciu do „mety” błyskawicznie zmień kierunek biegu i powtórz całą czynność.

025

Większość ćwiczeń i treningów opartych na dryblingu najlepiej jest wykonywać bez wciśniętego przycisku sprintu. Każdy zawodnik kontroluje wówczas futbolówkę lepiej i - wbrew pozorom - jest trudniejszy do zatrzymania, niż w pełnej prędkości. Ruchy piłkarzy w pełnym biegu jest bowiem znacznie łatwiej przewidzieć.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFIFA 19 - Recenzja

Dynamiczna i wciągająca ewolucja serii.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Najnowsze

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

Apex Legends - skoki, ślizgi, szybki bieg: jak się poruszać

Wskazówki dotyczące poruszania się na polu bitwy.

Reklama