EA usuwa wizerunek Cristiano Ronaldo z grafik promocyjnych FIFA 19

Echo sprawy oskarżenia o gwałt?

Policja w Las Vegas wznowiła postępowanie w sprawie oskarżenia Cristiano Ronaldo o gwałt kobiety w 2009 roku. Piłkarza umieszczono na okładce FIFA 19, dlatego Electronic Arts przekonuje, że „przygląda się” sprawie (dzięki, GamesIndustry.biz).

- Widzieliśmy niepokojące doniesienia dotyczące zarzutów skierowanych w stronę Cristiano Ronaldo - powiedział przedstawiciel EA. - Pilnie przyglądamy się sprawie, ponieważ od sportowców na okładkach i ambasadorów oczekujemy kierowania się zasadami zgodnymi z wartościami naszej firmy.

O ile Electronic Arts nie usunęło Ronaldo w całości z materiałów promocyjnych, strona główna nie skupia się już na wizerunku piłkarza. Od 30 września kilka obrazków z gwiazdą Juventusu usunięto też ze strony FIFA 19, a na Twitterze zdjęcie zawodnika zamieniono na baner z nazwą gry i cytatami z recenzji.

fifa
Do niedawna był tu Cristiano Ronaldo

Sam Cristiano Ronaldo nazywa oskarżenia „fałszywymi”. „Stanowczo zaprzeczam wymierzonym we mnie oskarżeniom. Gwałt to wstrętna zbrodnia, która jest przeciwna wszystkiemu, czym jestem i w co wierzę” - napisał napastnik włoskiego klubu na Twitterze.

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Wsparcie piłkarza pokazał Juventus. Przedstawiciele kubu napisali w publikacji, że Ronaldo zaprezentował w ostatnim czasie poświęcenie i profesjonalizm, a oskarżenia sprzed 10 lat nie wpłyną na szacunek klubu do zawodnika.

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami