Assassin's Creed Odyssey - Ostateczne uderzenie, Wilk ze Sparty

Misje główne (Polowanie na Wilka): podbijamy region wrogiej polis i podejmujemy ważną decyzję związaną z Nikolaosem.

W poprzedniej misji o nazwie Ateński dowódca poznaliśmy sposoby osłabiania wrogich polis, między innymi przez rabowanie skarbów, podpalanie zapasów wojskowych oraz zabijanie przywódców.

Osłabienie danego terenu nie wystarczy jednak do jego zajęcia. Aby to uczynić trzeba będzie stoczyć walną bitwę z obrońcami. I właśnie to nastąpi w niniejszej misji.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 9

Pierwszym celem będzie powrót do obozu Spartan i odbycie rozmowy ze Stentorem (A). Kiedy skończysz wyrusz z nim do miejsca, gdzie odbędzie się narada wojenna.

Po jej zakończeniu powiedz Stentorowi czy jesteś gotowy do bitwy. Jeśli nie, to załatw swoje sprawy i wróć do niego, gdy będziesz mógł zacząć.

031

Sama bitwa (B) nie jest specjalnie skomplikowana. Eliminuj po prostu kolejnych przeciwników, skupiając się przede wszystkim na wrogich kapitanach oraz ewentualnych, wrogich herosach (1).

Staraj się rozprawiać z przeciwnikami, jak najszybciej i nie dawaj się okrążać przez kilku, ponieważ walka stanie się znacznie trudniejsza. Ponadto warto zawczasu rozwinąć zdolność Drugi oddech, umożliwiający leczenie ran, jeśli sytuacja by tego wymagała.

Spotkanie z Nikolaosem

Po zwycięskim zakończeniu bitwy porozmawiaj ze Stentorem (w dzienniku pojawi się nowa misja o nazwie Wilk ze Sparty).

032

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po zakończeniu dialogu będziesz musiał udać się do Nikolaosa, gdzie rozpocznie się kolejna rozmowa. W jej trakcie podejmiesz bardzo ważną decyzję o tym, czy:

  • Zabijesz Nikolaosa (Przychodzę po zemstę) - będziesz wtedy musiał stanąć do walki ze Stentorem, ponadto w przyszłości zablokujesz w ten sposób możliwość wykonania kilku zadań. Będzie to również miało wpływ na zakończenie gry.
  • Oszczędzisz Nikolaosa (Przychodzę po odpowiedzi) - w tym przypadku ojciec opowie o przeszłości i pochodzeniu bohatera. Nie będziesz walczył ze Stentorem, a w przyszłości pojawią się dodatkowe zadania do wykonania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami