Assassin's Creed Odyssey - Naprzód do Fokidy, Los Wilka, Wąż w trawie

Rozdziały Wilk i wąż, Strzeż się węży: docieramy do Elpendora i zabijamy go.

Po zakończeniu poprzedniego rozdziału o nazwie Polowanie na Wilka, a konkretnie misji Wilk ze Sparty w dzienniku automatycznie rozpocznie się kolejny rozdział o nazwie Wilk i wąż.

Pierwszą misją, jaką będziesz musiał wykonać w jego ramach, jest Naprzód do Fokidy. Jest to bardzo krótkie zadanie, które ogranicza się do powrotu na statek i porozmawianiem z Barnabasem.

W tym momencie zadanie się zakończy, a w dzienniku pojawi się kolejne o nazwie Los Wilka.

Ponadto automatycznie rozpocznie się inny rozdział O wizjach i wizjonerach, który będzie przebiegał równolegle z obecnym.

Los Wilka

Pierwszym celem jest skorzystanie ze statku i dostanie się na północ do lokacji Przystań Pielgrzyma w Fokidzie.

033

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po wylądowaniu udaj się do domu Elpenora (A), gdzie zastaniesz gospodarza. Rozpocznij z nim rozmowę, która bez względu na przebieg zakończy się ucieczką Elpenora i atakiem strażników.

Rozpraw się z nimi, po czym wejdź do domu uciekiniera i przeszukaj. Celem jest odnalezienie dokumentów (1-3). Po przeczytaniu wszystkich bieżące zadanie się zakończy i automatycznie rozpoczniesz kolejne.

Wąż w trawie

Po przeszukaniu domu Elpenora w ramach zadania Los Wilka, będziesz musiał teraz ustalić miejsce pobytu uciekiniera.

035

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Aby to uczynić trzeba będzie wykonać misje Konsultacje z duchem oraz Prawda wyjdzie na jaw, zaliczających się do rozdziału O wizjach i wizjonerach. Po ich ukończeniu ustalisz, że Elpenor przebywa w warowni Farsalos (B) na północy.

Udaj się tam i podejdź do warowni od strony wschodniego wzgórza. Będziesz miał z niego świetny widok na fort. Twoim celem jest pozbycie się Elpenora (4) stojącego na drewnianym podeście. Możesz strzelić w niego z łuku (przyda się zdolność Strzał drapieżcy) lub przeskoczyć ze skały na dach i dotrzeć po nich w pobliże ofiary.

036

Po dokonaniu zabójstwa najlepiej szybko oddalić się od fortu, aby zgubić pościg. Okaże się, że zabity był podstawionym sobowtórem, a prawdziwy Elpenor przebywa w jaskini na południowym wschodzie (C).

Po dotarciu w pobliże jaskini, najlepiej jest wejść na pobliskie wzgórze. Ze skał możesz namierzyć dwóch wartowników (5, 6) pilnujących wejścia. Jednego zabij z góry, a potem szybko rozpraw się z drugim.

037

Kiedy z nimi skończysz wejdź do jaskini. Po kilku krokach dotrzesz do pomieszczenia, gdzie ukrywa się Elpenor (7). Możesz ostrzelać go z łuku, ponieważ jeśli spróbujesz skrytobójstwa, to przeciwnik i tak rozpocznie regularną walkę, zanim się do niego zbliżysz.

Rywal nie jest szczególnie wymagającym przeciwnikiem, a do tego nie posiada sprzętu obronnego. Jedynce, na co musisz uważać, to ataki specjalne, przed którymi wykonuj uniki. Po zabiciu Elpenora przeszukaj jego ciało oraz jaskinię, w której się ukrywał. W tym momencie misja się zakończy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami