Assassin's Creed Odyssey - Megaris: misje poboczne

Zadania dodatkowe: Zaginiona mapa, Racjonowanie, Rodzinna męczarnia, Prawdziwa historia.

Megaris jest to pierwsza większa lokacja, do której dotrzemy po opuszczeniu Wysp Kefalońskich w ramach misji głównej o nazwie Wielki przełom.

W kolejnych misjach głównych, a konkretnie w:

Bohater nauczy się dowodzić okrętem bojowym, aby w końcu dotrzesz na stały ląd. Na miejscu najważniejszym zadaniem będzie osłabienie wrogiego, ateńskiego polis (zadanie Ateński dowódca), a następnie podbicie go.

Oprócz powyższych misji głównych w Megaris będzie też możliwość wykonania kilku zadań dodatkowych, zapewniających dodatkowe punkty doświadczenia oraz inne nagrody.

Oto zadania dodatkowe opisane na bieżącej stronie:

  • Zaginiona mapa
  • Racjonowanie
  • Rodzinna męczarnia
  • Prawdziwa historia

Zaginiona mapa

Zadanie możesz rozpocząć po rozmowie z jednym z dowódców (A) przebywających w spartańskim obozie.

d014

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Dowiesz się od niego o pewnym Spartaninie, który wykradł ważną mapę. Twoim celem będzie jego odnalezienie i zdobycie mapy. Zacznij kierować się na południowy zachód. Tutaj na wzgórzu (B) natkniesz się na obóz z kilkoma przeciwnikami (1).

Rozpraw się z nimi, a potem rozwiąż więźnia (2). Okaże się, że podawał się jedynie za Spartanina, aby wykraść mapę i za pieniądze sprzedać bandytom, którzy go uwięzili. Możesz teraz wejść z rywalem w porozumienie, zastraszyć go i odebrać mapę lub po prostu zabić i wziąć cenny przedmiot. Po dokonaniu wyboru wróć do wodza i oddaj mu mapę.

Racjonowanie

Zadanie rozpoczniesz po dotarciu do żołnierza (A). Podjedź do niego (1) i wypytaj o masakrę, która rozegrała się na trakcie.

d015

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Następnie bohatera czeka małe dochodzenie. Zwróć uwagę na zwłoki (2), zniszczony wóz (3) oraz ślady (4) prowadzące do lasu. Zacznij iść na południe i przy pomocy Ikarosa namierz jaskinię (B).

Udaj się do niej. Spotkasz tu głodnych cywili, którzy powiedzą o całym zajściu i powiedzą, że to nie oni stoją za morderstwem żołnierzy. Możesz teraz zdecydować czy wszystkich zabijesz czy też pozwolisz im odejść z częścią jedzenia. Po wykonaniu zadania wróć do żołnierza (A) i zamelduj mu o powodzeniu misji.

Rodzinna męczarnia

Tę misję poboczną będziesz mógł rozpocząć tylko pod warunkiem, że wcześniej wypełniłeś zadanie dodatkowe o nazwie Mała Odyseja.

d016

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Będziesz mógł wtedy udać się do uratowanej dziewczyny o imieniu Odessa (A) i porozmawiać z nią. Okaże się, że potrzebuje lekarstwa dla ojca. Skieruj się na południe (B) i zerwij trzy sztuki ziół (1-3).

Następnie udaj się do miasta i, uważając na strażników, skieruj się do lokalnego handlarza (C), u którego kup lekarstwo. Na koniec wróć do Odessy (A) i, po odparciu ataku bandytów, podaruj jej medykament.

Prawdziwa historia

To zadanie stanie się dostępne po wykonaniu poprzedniego, czyli Rodzinna męczarnia. Ponownie porozmawiaj z Odessą (A).

d017

Tym razem będziesz musiał zdobyć dokumenty, które znajdują się w domu lokalnego przywódcy (B). Pamiętaj, że możesz się tam udać już po zabiciu gospodarza, co następuje w ramach misji głównej Ateński dowódca.

Po wkradnięciu się na teren willi, o ile zachowasz ostrożność, nie będziesz musiał zabijać rywali. Wszystkie dokumenty są oznaczone lupą (1) i znajdują się w widocznych miejscach w pokojach na piętrze domu. Po zebraniu wszystkich wróć do Odessy.

Jeśli wcześniej z nią flirtowałeś i podczas ostatniej rozmowy przyznasz, że to ona jest ofiarą, to po wykonaniu zadania będziesz mógł nawiązać z nią romans oraz dołączyć dziewczynę do załogi statku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami