Assassin's Creed Odyssey - grobowce: Megaris (Alkathousa)

Docieramy do grobowców i plądrujemy je.

Jeśli podążasz za głównym wątkiem fabularnym, to grobowiec Alkathousa będzie prawdopodobnie pierwszym, do którego wejdziesz. Znajduje się on w Megaris, czyli pierwszym regionie, który odwiedzi Kasssandra lub Alexios, wypływając z Kefalonii.

Głównym celem, dla którego główny bohater - lub bohaterka - gry wejdzie do grobowca, jest odnalezienie starożytnej steli. Dotknięcie jej, spowoduje, że otrzymasz 1 punkt umiejętności.

Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany zdobyciem tego skarbu, warto zajrzeć do tej lokacji, aby go złupić. W środku znajduje się dużo drachm oraz elementów ekwipunku, pochowanych w skrzyniach, kufrach i pudełeczkach.

Grobowiec Alkathousa

Wejście do grobowca znajduje się w Dolinie Króla Leleksa w Megarze, kilka metrów na północ od Zmilitaryzowanej świątyni.

017

Gdy wejdziesz do środka, skręć w prawo. W pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, zniszcz ścianę (1) za stołem. Przygotuj pochodnię i zejdź po schodach. Idź do końca korytarza. Na prawo znajduje się ukryte przejście, które prowadzi do pomieszczenia ze skarbem.

Mając za sobą wejście do grobowca, udaj się w lewo. Na końcu pomieszczenia znajdziesz stelę (2).

018

Na lewo od steli dostrzeżesz schody prowadzące na górę. W komnacie znajdziesz dużą skrzynię ze skarbem. Uważaj na węże. Zabij je za pomocą broni lub - lepiej - pochodni.

019

Przejdź do korytarza. Na jego końcu zobaczysz zawalone przejście. Na lewo dostrzeżesz drewnianą konstrukcję (3), przypominającą nieco regał. Przesuń to, a odblokujesz przejście pod kamieniami.

Idąc schodami w górę, odnajdziesz wyjście z grobowca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami