Assassin's Creed Odyssey - grobowce: Fokida (Pierwszej Pytii)

Docieramy do grobowców i plądrujemy je.

Grobowiec Pierwszej Pytii położony jest w podregionie Parnas w Fokidzie, regionie, który jest jednym z większych na mapie Grecji. Prędzej czy później zaprowadzi cię tutaj wątek główny Assassin's Creed Odyssey.

Grobowiec Pierwszej Pytii jest jedyną tego typu lokacją na tym obszarze. Warto go zwiedzieć i dokładnie splądrować, bo znajdziesz w nim wiele skarbów i pieniędzy. A do tego, w jednej z komnat, ukryta jest starożytna stela. Dotknięcie jej przyniesie ci dodatkowy punkt zdolności.

Trzeba przyznać, że dotarcie do starożytnej steli nie jest trudne. Wystarczy dobrze się rozejrzeć i poszukać przejść i komnat, ukrytych za regałami, ścianami oraz dzbanami, które można zniszczyć jednym uderzeniem.

Grobowiec Pierwszej Pytii

Gdy wejdziesz do grobowca, na wprost zobaczysz schody prowadzące na górę (1). Złup pomieszczenie znajdujące się na górze i wróć do korytarza, na środku którego pali się ogień. Mając przed sobą wejście do grobowca skręć w lewo i przejdź przez wyrwę w ścianie (2), niszcząc wcześniej dzbany, które blokują przejście.

024

Wyciągnij pochodnie, bo to by rozświetlić sobie drogę i - w razie potrzeby - zlikwidować węże. Dotrzesz do pomieszczenia, na środku którego znajduje się pułapka (3). Omiń ją i przejdź do kolejnego korytarza (4).

025

Skręć w lewo, a potem w prawo. Na wprost zobaczysz malowidło i lekko zniszczoną ścianę (5). Uderz w nią, aby ją rozwalić. Wejdź do pomieszczenia i aktywuj stelę, by otrzymać jeden punkt zdolności.

026

Możesz wyjść z grobowca tą samą drogą, którą ty dotarłeś. Możesz również - po wyjściu z komnaty, gdzie znalazłeś stelę - skręcić w prawo, wejść po schodach i przesunąć regał na końcu korytarza, aby odblokować przejście. Przechodząc przez wyrwę w ścianie, dotrzesz do pomieszczenia z palącym się ogniem.

Skręć w prawo i wejdź po schodach, by opuścić grobowiec.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami