Nie ma co ukrywać - nowoczesna piłka nożna to biznes, a więc sport opierający się w dużej mierze na pieniądzach. Tylko kluby, które mają odpowiednią ilość środków na koncie mogą pomyśleć o wykupieniu takich gwiazd futbolu, jak Neymar, Ronaldo czy Messi.

Podobną sytuację mamy w grze FIFA 19. Tutaj też niewiele zdziałasz bez funduszy, dlatego podpowiemy ci, jak efektywnie zdobywać pieniądze dla twojego klubu w trybie kariery.

Jeżeli szukasz szybkiego sposobu związanego z oszukiwaniem, to musisz wiedzieć, że ma żadnych kodów ani ułatwień do gry. Można jednak wykorzystać systemy gry w najbardziej optymalny sposób, dzięki czemu niewiele wysiłku zamienisz na zastrzyk gotówki.

Bierz udział w sezonie przygotowawczym

Zanim rozpoczniesz nowy sezon, masz szansę wzięcia udziału w towarzyskich turniejach przedsezonowych. To doskonała okazja do przetestowania drużyny w boju i przekonania się, czy zespół nie potrzebuje dodatkowych poprawek. Co ważniejsze jednak, sezon przygotowawczy pozwala ci łatwo zarobić.

Jeżeli wygrasz taki turniej, twój budżet transferowy przeznaczony na kolejny sezon znacznie się zwiększy. Oczywiście w przypadku zajęcia innego miejsca niż pierwsze, otrzymujesz mniej pieniędzy, ale i tak warto spróbować swoich sił. Wysokość nagrody zależy od turnieju, ale może to być nawet kilka milionów euro.

Za każdym razem masz wybór pomiędzy kilkoma turniejami. Przed rozpoczęciem zobaczysz, ile możesz otrzymać pieniędzy i które drużyny startują w danych rozgrywkach. To pozwoli ci ocenić swoje szanse i dopasować sobie wyzwanie. Pamiętaj, że w każdym turnieju spotkasz przynajmniej jeden wymagający zespół.

Daj z siebie wszystko w przedsezonowych turniejach towarzyskich, a łatwo zwiększysz swój budżet - to jeden z najlepszych sposobów.

fif

Korzystaj z zastrzyków gotówki

Brak gotówki to problem, którzy występuje rzadziej w przypadku największych klubów, jak Real Madryt, FC Barcelona czy Bayern Monachium, ale jeśli twój klub nie jest tak znaczący, szybko możesz napotkać kłopot związany z pieniędzmi, dlatego musisz walczyć o każde euro.

Dobrym sposobem zarabiania jest EA Football Club. Ten system wynagradza weteranów gry i zapewnia nagrody pieniężne w trybie kariery.

Istnieją różne poziomy, które determinują wielkość zdobytej nagrody. Nawet w przypadku niskiego poziomu otrzymasz kilka milionów euro, ale wyższe zapewnią jeszcze bardziej imponujące sumy.

Na każdym poziomie możesz skorzystać tylko z jednego zastrzyku gotówki, dlatego powinieneś się dobrze zastanowić, w którym momencie chcesz go użyć. Tym bardziej, że nie możesz przenosić pieniędzy między klubami. Pamiętaj też, że jeśli masz za niski poziom, możesz otrzymać zastrzyk gotówki od przyjaciela.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFIFA 19 - Recenzja

Dynamiczna i wciągająca ewolucja serii.

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.