Assassin's Creed Odyssey - Program równości zatrudnienia

Misja główna (rozdział Polowanie na Wilka): prowadzenie okrętu, ostrzał z łuku, taranowanie.

W poprzedniej misji fabularnej o nazwie Podstawy żeglugi, jak sama nazwa wskazuje, uczyliśmy się podstaw dowodzenia okrętem bojowym.

W trakcie krótkiego szkolenia Barnabasa nauczył głównego bohatera, w jaki sposób sterować morską jednostką, a także, jak prowadzić walkę z wykorzystaniem łuczników i możliwości taranowania.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 7

W tym zadaniu będziemy kontynuować szkolenie, ale tym razem poznamy nowe aspekty morskiej i bojowej żeglugi.

Misję rozpoczynasz w miejscu (A), w którym ukończyłeś poprzednią. Zacznij kierować się na wschód w stronę Wyspy Piratów (B).

022

Zanim tam dotrzesz będziesz po drodze mijał kilka ateńskich okrętów. Możesz je zaatakować, aby przećwiczyć nabyte umiejętności. Styl walki zależy tylko od preferencji gracza. Można zatem ostrzelać je ogniem łuczników (najlepiej ustawić się wtedy burta w burtę) lub taranować po rozpędzeniu.

Jeśli wystarczająco osłabisz wrogi okręt (1) i znajdziesz się przy nim, to będziesz mógł również przeprowadzić abordaż (2). W jaki sposób się on odbywa? Załoga wraz z bohaterem przeskakują na wrogą jednostkę i w starciach wręcz eliminują jego załogę. Następnie warto rozejrzeć się po pokładzie, ponieważ zazwyczaj znajdziesz tu skrzynie z łupami - im cenniejszy i potężniejszy okręt, tym więcej są warte.

023

Po morskich potyczkach w końcu zbliżysz się do wyspy. Warto skorzystać z Ikarosa, żeby zrobić rozeznanie wśród przeciwników. Do wyspy najlepiej podpłynąć od strony wrogiego statku stojącego przy głazach. Opuść pokład, udaj się na wyspę i wdrap się na drewnianą wieżę.

Zajdź od tyłu przeciwnika i go ogłusz, wciskając klawisz, który pojawi się w prawym dolnym narożniku. Kiedy rywal upadnie (3) podejdź do niego i wciśnij klawisz odpowiedzialny za werbunek (4). Po chwili rywal dołączy do załogi, gdzie będziesz mógł znaleźć mu zajęcie.

Od tej pory będziesz mógł werbować więcej osób. Rywali możesz ogłuszać zakradając się do nich i korzystać z opcji ogłuszenia, zamiast skrytobójstwa lub korzystając ze specjalnej zdolności - Spartańskiego kopniaka (drzewko wojownika). Odrzuca ona wrogów z możliwością ich ogłuszenia.

024

Jeśli chcesz możesz teraz zejść na dół i w identyczny sposób ogłuszać i werbować pozostałych piratów na wyspie. Pamiętaj jednak, że jeśli doszłoby do otwartej walki i ich pozabijasz, to stracisz taką możliwość.

Najważniejsze jest zwerbowanie pirata na wieży. Po uczynieniu tego wróć na pokład i porozmawiaj z Barnabasem. Tym razem nauczysz się obsadzać załogę okrętu. Aby to uczynić przejdź w menu do zakładki Statek (5). Na nowym ekranie wybierz odblokowany, pusty portret (6) w Specjalnych przybocznych. Po tym, jak wyświetli się lista zwerbowanych marynarzy wybierz Femiosa (7). Zapoznaj się z bonusami (8), które zapewni statkowi, a potem zapłać mu (9) za usługi.

W ten sposób możesz werbować też inne osoby. Z czasem zyskasz możliwość obsadzenia nimi więcej niż jednego miejsca na okręcie. Po zwerbowaniu Femiosa misja się zakończy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami