Niektórzy krytykują Ubisoft za zbyt częste wydawanie gier z serii o zabójcach w kapturach, twierdząc, że deweloperzy mają mało czasu na prace. Okazuje się jednak, że Assassin's Creed Odyssey było bliskie ukończenia rok temu.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Game Informer dyrektor kreatywny firmy - Serge Hascoet - zaznaczył, że pieczę nad rozwojem cyklu sprawują studia z Montrealu i Quebec. Oba mogą odpowiednio długo zajmować się następnymi projektami.

- W Assassin's Creed Odyssey grałem w ubiegłym listopadzie i wtedy tytuł był bliski ukończenia. Dla nas ważniejsza od regularnego wydawania kolejnych odsłon jest jakość poszczególnych produkcji - wyjaśnił.

- Jeżeli twórcy mają wystarczającą ilość czasu na przygotowanie i doszlifowanie gry stojącej na wysokim poziomie, gracze mogą cieszyć się wystarczającą na 80 godzin rozgrywką co 12 miesięcy. To możliwe, ale nie mówię, że każdego roku ukaże się nowa część serii. Nie taki jest plan - wytłumaczył.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Niedawno dyrektor generalny Ubisoftu - Yves Guillemot - oznajmił, że w 2019 roku nie pojawi się Assassin's Creed. Firma skoncentruje się w zamian na dodatkowych treściach do Odyssey, które zadebiutuje w najbliższy piątek - 5 października.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki