Wydawca Assassin's Creed rozważa przywrócenie trybu sieciowego do serii

„Jest bardzo ważny”.

Ostatnią odsłoną Assassin's Creed oferującą nastawiony na rywalizację tryb wieloosobowy było wydane w 2013 roku Black Flag. Ubisoft chciałby jednak przywrócenia wariantu rozgrywki sieciowej do serii o zabójcach w kapturach.

W wywiadzie udzielonym redakcji magazynu Game Informer dyrektor kreatywny firmy - Serge Hascoet - stwierdził, że wydawca stale rozwija wiele różnych mechanik zabawy. Jednym z istotniejszych jest właśnie multiplayer.

- Assassin's Creed nie ma trybu sieciowego, który jest bardzo ważny dla społecznościowego aspektu wirtualnej rozrywki, więc rozważamy przywrócenie tego elementu do serii - oznajmił deweloper.

assassins_creed_4_black_flag
Assassin's Creed 4 Black Flag to ostatnia odsłona serii z nastawionym na rywalizację trybem sieciowym

Hascoet zaznaczył, że chciałby, aby twórcy poszczególnych gier Ubisoftu mogli swobodniej wprowadzać istotne zmiany do formuły rozgrywki. Jako przykład podał kwestię liczby graczy biorących udział w zmaganiach.

- Dzisiaj nasza sieciowa technologia może obsługiwać nawet sto osób, ale jakim kosztem? Jeżeli w Assassin's Creeed usunęlibyśmy tłum i inne podobne elementy, przygotowanie multiplayera byłoby łatwiejsze… Każdy przypadek jest inny. Jeśli w projekcie musi być stu użytkowników na serwerze, możemy tego dokonać, ale musimy znaleźć wartość dodatnią - wyjaśnił.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Wzmianka o stu graczach biorących udział w zmaganiach sugeruje, że Ubisoft może pracować nad własną wersją battle royale. Niewykluczone więc, że przyszłe odsłony serii z zabójcami zaoferuje wariant wzorowany na Fortnite lub PUBG.

Assassin's Creed Odyssey to najnowsza część serii - gra zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami